1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sosyal Markette Alışverişler Devam Ediyor

Sosyal Markette Alışverişler Devam Ediyor

Sosyal Markette Alışverişler Devam Ediyor
A+A-

Bitlis Belediyesi'nin dar gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için kurduğu sosyal markette şubat ayı alışverişleri başladı. Bitlis Belediyesi ve Bitlis Işığı Derneği'nin ortaklaşa açtığı sos

Bitlis Belediyesi'nin dar gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için kurduğu sosyal markette şubat ayı alışverişleri başladı.
Bitlis Belediyesi ve Bitlis Işığı Derneği'nin ortaklaşa açtığı sosyal markette, maddi durumu iyi olmayan 400 aileye her ay ücretsiz gıda ve giyim yardımı yapılıyor. Kurubulak semtinde faaliyet gösteren sosyal markete giderek ücretsiz alışveriş yapan dar gelirli ailelere, aldıkları malzemeleri evlerine taşımaları için servis imkanı da sunuluyor.
Marketten faydalanan ailelerin ihtiyaç duydukları ürünleri rahatlıkla alabildiklerini belirten Bitlis Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Haspolat, "Bitlis Belediyesi ve Bitlis Işığı Derneği'nin girişimiyle kurulan markette 13 mahallemizde tespit edilen 400 dar gelirli aile her ay kendilerine verilen Bitlis Sosyal Market (BİSOM) kartıyla ücretsiz bir şekilde alışveriş yapıyor. Aileler alışveriş yaptıktan sonra servis aracımızla evlerine bırakıyoruz" dedi.
(VO-MSA-Y)

19.02.2013 15:59:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT