1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları Ve Teşvik Uygulamaları" Semineri

"sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları Ve Teşvik Uygulamaları" Semineri

sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları Ve Teşvik Uygulamaları Semineri
A+A-

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Teşvik Uygulamaları" konulu seminere katıldı. SGK Konferans

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Teşvik Uygulamaları" konulu seminere katıldı.
SGK Konferans Salonu'nda düzenlenen seminer, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Vali Güvenç, yapılan toplantının önemine değinerek, toplantının taraflar adına verimli geçmesini diledi. Son on yılda Türkiye'de bir tarih yazıldığını kaydeden Vali Güvenç, bunun hayatın her alanında atılan olumlu adımlar sayesinde gerçekleştiğini vurguladı.
Mutlaka kayıtlı ekonomiye geçilmesi gerektiğini belirten Güvenç, "Bu işte geri dönüş yoktur. Dört yıl önce kayıt dışı istihdam yüzde 44 civarındaydı, şimdi ise yüzde 30'un altına inmiştir. Bir puanlık kayıt dışı istihdamın bu ülkeye bedeli 823 milyon liradır. Demek ki dört senede yüzde 10 iyileşme olduysa 10 milyar lira genel bütçeye katma değer sağlanmış demektir" ifadelerini kullandı.
"Başımıza ne geliyorsa kayıtsızlıktan, hesapsızlıktan geliyor" diyen Vali Güvenç, "Kayıt dışı istihdamdan kayıtlı istihdama geçildikçe, önümüz daha da açılacaktır" şeklinde konuştu.
Programın açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Mehmet Kara ise, tüm sigortaların SGK çatısı altında toplandığını ifade ederek, "Amaç, vatandaş odaklı bir hizmet anlayışıyla herkese adil bir şekilde hizmet sunmaktır" dedi.
Konuşmaların ardından, Sigorta Primleri Genel Müdürü Cüneyt Olgaç tarafından katılımcılara yönelik bir sunum yapıldı. Sunumda başta SGK reformunun ana bileşenleri olmak üzere, birçok konuda dinleyicilere bilgiler aktarıldı.
Düzenlenen programa, Vali Celalettin Güvenç'in yanı sıra; Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Sigorta Primleri Genel Müdürü Cüneyt Olgaç, SGK İl Müdürü Mehmet Kara, daire amirleri ve SGK çalışanları katıldı.
(MUD-SO-Y)

07.02.2013 14:24:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT