1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sosyal Güvenlik Merkezi'nden Öğrencilere Kitap Ve Cd

Sosyal Güvenlik Merkezi'nden Öğrencilere Kitap Ve Cd

Sosyal Güvenlik Merkezinden Öğrencilere Kitap Ve Cd
A+A-

Manavgat Sosyal Güvenlik Merkezi ilköğretim çağındaki çocuklarda sosyal güvenlik bilinci oluşturması amacıyla hazırlanan 'Güven ve Yarışçı Çocuklar' isimli kitap ve animasyon filmini içeren CD'lerin o

Manavgat Sosyal Güvenlik Merkezi ilköğretim çağındaki çocuklarda sosyal güvenlik bilinci oluşturması amacıyla hazırlanan 'Güven ve Yarışçı Çocuklar' isimli kitap ve animasyon filmini içeren CD'lerin okullara dağıtılması için, Akseki İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı'ya teslim etti.
Manavgat Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Ali Duru, Sosyal Güvenlik Kurumu ve 5510 sayılı yasa ile getirilen yenilikleri anlatarak, "20.05.2006 tarih ve 26173 sayılı 5502 sayılı yasa ile SGK kuruldu. 2008 yılında da farklı olan mevzuatlar birleştirilerek norm ve standart birliği sağlandı" dedi.
Sosyal Güvenlik Kurumu ile birlikte sağlık karnelerinin kaldırıldığını, TC kimlik numarası ile gelir ve aylık alma imkanı getirildiğini, yaşlı, kimsesiz ve güçsüz vatandaşların maaş kuyruklarına son verildiğini, yurtdışında çalışan vatandaşların bilgilendirilmesine yönelik Yurt Danış Birimi kurulduğunu, 65 yaş üzeri yaşlılar ve özürlülerin maaşlarının evlerinden ödenmeye başlandığını ifade eden Bulut, kayıt dışı istihdamla mücadele için altmış ayrı resmi kurumla protokol imzalandığını , ALO 170 uygulamasının ve kayıtlı istihdamı teşvik (KİT-UP) projesinin hayata geçirildiğini söyledi. Vatandaş memnuniyetinin kendileri için çok önemli olduğunun da anlatan Ali Duru, amaçlarının hizmetlerini hızlı, güvenilir ve güler yüzle yerine getirmek olduğunu belirtti.
Akseki İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı da Sosyal Güvenlik Kurumu'na teşekkür ederek, kitap ve CD'leri öğrencilere dağıtacaklarını ve okumaları, izlemeleri konusunda öğrencilere öğütte bulunacaklarını söyledi.
(SK-Y)

16.01.2013 16:21:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT