1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sorgun'da Çiftçilere Eğitim Semineri Verildi

Sorgun'da Çiftçilere Eğitim Semineri Verildi

Sorgunda Çiftçilere Eğitim Semineri Verildi
A+A-

YOZGAT (İHA) Sorgun Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığı tarafından çiftçilere yönelik eğitim semineri verildi. Sorgun İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonunda düzenlenen eğitim seminerine Sorgun

YOZGAT (İHA) Sorgun Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığı tarafından çiftçilere yönelik eğitim semineri verildi.
Sorgun İlyas Arslan Sinema ve Tiyatro Salonunda düzenlenen eğitim seminerine Sorgun Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşad Arslan, Sorgun Pancar Ekicileri Kooperatif Müdürü Yılmaz Ayazlı, İlçe Tarım Müdürü Faruk Anteplioğlu ve çiftçiler katıldı.
Pancar çiftçisine yönelik verilen eğitim seminerinden konuşan Sorgun Pancar Ekicileri Kooperatif Müdürü Yılmaz Ayazlı, "Çiftçilerimize en iyi hizmeti vermek için her türlü gayreti gösteriyoruz. Bölge çiftçisine daha yüksek verim ve daha iyi kaliteli pancar almasını sağlamak için seminerler düzenliyoruz. Bölge verim ortalaması 6-7 ton arasında iken, biz bunları 8-9 ton arasına çıkartmayı hedefliyoruz. Yozgat ve çevre ilçelerde bu tür eğitim seminerleri vererek çiftçilerimizi daha iyi şekilde bilgilendirmek, onlara daha kaliteli ürün elde etmelerini sağlamak için eğitim seminerlerimiz devam edecek" dedi.
(ÖE-ZB-Y)

20.02.2013 12:45:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT