1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sorgun'da Açılan Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu Tamamlandı

Sorgun'da Açılan Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu Tamamlandı

Sorgunda Açılan Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu Tamamlandı
A+A-

Yozgat'ın Sorgun İlçe Müftülüğü tarafından imamlar için açılan "Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu" tamamlandı. Sorgun İlçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan imam hatip ve müezzin ve kayyımların, yü

Yozgat'ın Sorgun İlçe Müftülüğü tarafından imamlar için açılan "Vaaz Becerilerini Geliştirme Kursu" tamamlandı.
Sorgun İlçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan imam hatip ve müezzin ve kayyımların, yüz yüze vaaz edebilme becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen kursa 25 din görevlisi katıldı. Sorgun İlçe Müftüsü Fikret Ekinci, 3 hafta süren kursta, vaaz ve hitabetin önemi, yetişkin din eğitimi, vaazlarda Kur-an'ı Kerim'den, hadislerden, menkıbeler ve şiirlerden yararlanma esasları üzerinde durulduğunu söyledi. Müftü Ekinci, vaaz hazırlama ve sunma tekniklerinin de bu kurslarda anlatıldığını ifade ederek. "Yasin Baykal tarafından verilen kurslarımızda dini rehberlik ve danışmanlık, din hizmetlerinde sorun çözme gibi konularda da bilgiler aktarıldı. Kursların ilk iki haftası boyunca, ders konuları işlendi, son haftasında ise kursiyerler hazırlamış oldukları vaazları 30 ar dakikalık süreler halinde Garajlar Yeni Cami'de oluşturulan komisyona dinlettiler" dedi.
Müftü Ekinci, Sorgun'da vaaz kursunun üçüncüsünün yapıldığını ve bu kurslarda toplam 75 din görevlisinin eğitim aldığını, hedeflerinin tüm din görevlilerinin bu kurslara katılmasını sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.
Daha sonra kursa katılan din görevlilerine belgeleri verildi.
(ÖE-AÖ-Y)

25.01.2013 08:58:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT