1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sorgun İtfaiyesinden Karga Kurtarma Operasyonu

Sorgun İtfaiyesinden Karga Kurtarma Operasyonu

Sorgun İtfaiyesinden Karga Kurtarma Operasyonu
A+A-

Yozgat'ın Sorgun İlçesi Aydınlıkevler Mahallesinde bulunan 5 katlı bir Apartmanının hava boşluğuna düşen kargayı kurtarmak için Sorgun Belediye itfaiye ekipleri seferber oldu. Apartmanın havalandır

Yozgat'ın Sorgun İlçesi Aydınlıkevler Mahallesinde bulunan 5 katlı bir Apartmanının hava boşluğuna düşen kargayı kurtarmak için Sorgun Belediye itfaiye ekipleri seferber oldu.
Apartmanın havalandırma boşluğuna düşen kargayı kurtarmak için harekete geçen Sorgun Belediyesi İtfaiye Erleri, kargayı kurtarmak için ipe bağladıkları kova içerisine yem atarak hava boşluğuna bıraktılar. Aç ve bitkin olan karga kovanın içerisindeki yemi yiyebilmek için kovanın içerisine girince, itfaiye ekipleri kargayı kovayla birlikte dışarı çıkardı. Yem ve su verilen karga daha sonra uçarak gözlerden kayboldu.
Apartman sakinleri,"Apartmanın hava boşluğundan bir ses duyduk. Biz ilk etapta hırsız sandık. Daha sonra apartmanın üst katına çıkarak hava boşluğunda karga olduğunu gördük. İtfaiye ekiplerine haber verdik. Ekipler ilginç bir yöntemle kargayı düştüğü hava boşluğundan kurtardılar" dedi.
(ÖE-AÖ-Y)

06.02.2013 18:09:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT