1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sorgun Devlet Hastanesi Günde 2 Bin Hastaya Hizmet Veriyor

Sorgun Devlet Hastanesi Günde 2 Bin Hastaya Hizmet Veriyor

Sorgun Devlet Hastanesi Günde 2 Bin Hastaya Hizmet Veriyor
A+A-

Yozgat'ın en büyük ilçesi olan Sorgun'da devlet hastanesi günde ortalama bin 800 ile 2 bin arasında hastaya hizmet veriyor. Sorgun Devlet Hastanesi'nin sadece Sorgun değil çevresinde bulunan, Sara

Yozgat'ın en büyük ilçesi olan Sorgun'da devlet hastanesi günde ortalama bin 800 ile 2 bin arasında hastaya hizmet veriyor.
Sorgun Devlet Hastanesi'nin sadece Sorgun değil çevresinde bulunan, Sarayken, Sarıkaya, Çekerek ve Kadışehri gibi ilçelerden gelen hastalara da hizmet verdiğini belirten Hastane Başhekimi Op.Dr. Suat Gözübüyük," Hastanemiz bir bölge hastanesi gibi çalışmaktadır. Günde ortalama bin 800 ile 2 bin arasında değişen hastaya hizmet veriyoruz. Özellikle çevre ilçelerden gelen hasta sayımız merkezden gelen hasta sayısına göre daha fazla oluyor" dedi.
Ekonomik güçlerine orantılı olarak hastanenin gelişmesi konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ifade eden Gözübüyük, "İnşallah bu yıl yeni hastanemizin yapılmasıyla birlikte kalite hizmetimiz daha üst seviyeye çıkacak. Şuanda yeni hastanemiz ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Hedefimiz Sorgun'a ve çevre ilçelerdeki hastalarımıza daha iyi hizmet vermek, onların ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vermektir" diye konuştu.
(ÖE-ZB-Y)

09.02.2013 14:58:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT