1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sorgun Belediyesi İtfaiye Erleri Yemin Etti

Sorgun Belediyesi İtfaiye Erleri Yemin Etti

Sorgun Belediyesi İtfaiye Erleri Yemin Etti
A+A-

Yozgat'ın Sorgun Belediyesinde göreve başlayan 18 itfaiye eri, 3 zabıta ve 2 idari personel olmak üzere toplam 23 personel yemin etti. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve sözlü sınavlarda başarıl

Yozgat'ın Sorgun Belediyesinde göreve başlayan 18 itfaiye eri, 3 zabıta ve 2 idari personel olmak üzere toplam 23 personel yemin etti.
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve sözlü sınavlarda başarılı olarak Sorgun Belediyesi'nde bir yıl önce göreve başlayan 23 personel, Sorgun İtfaiye Müdürlüğünde düzenlenen törenle yemin etti. Yemin törenine, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erkılıçoğlu, Yazı İşleri Müdürü Oral Künbetli, İtfaiye Müdürü Salih Bolat ve yemin edecek personel katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, belediye bünyesinde 19 itfaiye eri kadrosunda istihdam edilmek üzere, itfaiye eri alımıyla ilgili KPSS puanına göre yapılan müracaat sonucunda toplam 57 adayın mülakata çağrıldığını, yapılan mülakat sonucunda 10 lise, 5 ön lisans ve 4 lisans mezunu itfaiye erinin alındığını belirterek, "Bu personelin 21 Kasım 2012 tarihi itibariyle aday memur olarak atamaları yapılmıştır. Adaylık süresi içerisinde 1 memur, valilik makamına KPSS puanı ile atanması yapıldığından görevden ayrılmış, diğer 18 personelin asaletleri bugün itibarıyla tasdik edilerek adaylık süreleri kaldırılmış ve yemin ederek asil memur olarak göreve başlamışlardır. Bunun yanı sıra 3 zabıta , 1 fen işleri ve 1 emlak işleri olmak üzere 5 personelimizde yemin ederek toplamda 23 personelimiz bugün burada yemin ederek memur olarak görevlerine devam edeceklerdir" dedi.
Başkan Şimşek, asaletleri tasdik olan personele görevinde başarılar diledi.
(ÖE-ZB-Y)

05.01.2013 16:01:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT