1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şoratan Salih'i Kaybettik

Şoratan Salih'i Kaybettik

Şoratan Salih'i Kaybettik
A+A-

Van'ın sevilen simalarından Salih Üçdal (Şoratan Salo) geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti.

Van'ın renkli simalarından, Vanlıların üç kuşak yakından  tanıdığı ve sevdiği, Bülent, Yılmaz, Murat Üçdal'ın babaları Salih Üçdal namı diğer Şortan Salih hayatını kaybetti. Dün akşam evinde kalp krizi geçirerek Van Bölge Eğitimve Araşrtırma Hastanesi'ne kaldırılan Salih Üçdal burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Milli Piayangfo bileti ve seri sonu giysi ve kapanan mağazaların mallarını  satan Salih Üçdal kendisini İkram Kali'ye şöyle anlatmıştı: "1939 yılında Van'da dünyaya geldim. Beşiktaşlıyım. Beşiktaş'ı çok severim. Canımı Beşiktaş'a veririm. Yenildiğinde üzülürüm. 5 kız, 2 oğlum var. Bir oğlum Allah'ın rahmetine kavuştu. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. 19 tanede torunum var" diyen Salih Üçdal'ın vafatı Van'da büyük üzüntü yarattı.  

Vanlıların sevgli Şortan Salih'i  gönül insanı Salih  Üçdal'ın cenazesi bugün Boyalar Camiinde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Akköprü mezarlığında toprağa verilecek.  Salih Üçdal'a Allahtan rahmet, yakınlarına, sevenlerine başsağlığı diliyoruz. 

Taziye Yeri: Sıhke Caddesi Altaylı Sitesi

 Salih Üçdal kimdir?
 
Benim(gülüyor). 1939 yılında Van'da dünyaya geldim. Beşiktaşlıyım. Beşiktaş'ı çok severim. Canımı Beşiktaş'a veririm. Yenildiğinde üzülürüm. 5 kız, 2 oğlum var. Bir oğlum Allah'ın rahmetine kavuştu. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. 19 tanede torunum var. Eşek gibi çalışır, bey gibi yerim. Beni Van'da beşikteki çocuk bile tanır! En büyük özelliğim çalışmak, şakalaşmayı kaldırmamdır. Dostlarım, arkadaşlarım en ağır şakaları bana yapıyorlar. Bende çok küfür ederim. Ben halk psikologuyum. 

Kaynak:vansesigazetesi

A+A-

HABERE YORUM KAT