1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sopayla Adam Öldüren Sanığa 17 Yıl 9 Ay Hapis Metin Faruk Tamer Kayseri

Sopayla Adam Öldüren Sanığa 17 Yıl 9 Ay Hapis Metin Faruk Tamer Kayseri

Sopayla Adam Öldüren Sanığa 17 Yıl 9 Ay Hapis  Metin Faruk Tamer  Kayseri
A+A-

Kayseri'de yapılan yargılama sonucu, tahta sopa ile adam öldüren sanığa 17 yıl 9 ay hapis cezası verildi. Kayseri Adliyesi 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanık Fatih D. ile av

Kayseri'de yapılan yargılama sonucu, tahta sopa ile adam öldüren sanığa 17 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
Kayseri Adliyesi 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanık Fatih D. ile avukatı ve öldürülen Ercan Şahin'in babası Süleyman Şahin, eşi Hatice Şahin, kardeşi Ali Şahin ve arkadaşı Aslan Keskin ile avukatı hazır bulundu. "Kasten adam öldürme" suçundan hakim karşısına çıkan sanık Fatih D.'nin cinayeti işlediği belirtilen ağaçtan sopa silahtan sayıldı.
2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada ifade veren sanık Fatih D., "Yaptığıma çok pişmanım. Ercan'ı öldürmek istemedim. Bana karşı tahrikte bulundu ve kendimi korudum" dedi.
Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu Fatih D.'ye "kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verdi. Cinayetin ağır tahrik altında işlendiğine kanaat getiren heyet, müebbet hapis cezasını 17 yıla indirdi. Mahkeme heyeti, son olarak cinayet aleti ağaç sopanın silah sayılması üzerine cezayı 17 yıl 9 aya çıkardı.
(MFT-AÖ-GS-Y)

15.01.2013 16:37:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT