1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Somali'de Başkanlık Sarayı Yakınında İntihar Saldırısı: 1 Ölü, 2 Yaralı Mogadişu

Somali'de Başkanlık Sarayı Yakınında İntihar Saldırısı: 1 Ölü, 2 Yaralı Mogadişu

Somalide Başkanlık Sarayı Yakınında İntihar Saldırısı: 1 Ölü, 2 Yaralı  Mogadişu
A+A-

Somali'de Başkanlık Sarayı yakınında düzenlenen intihar saldırısında, ilk belirlemelere göre 1 asker hayatını kaybetti, 2 asker yaralandı. Saray muhafızlarından yapılan açıklamaya göre, saldırı Devle

Somali'de Başkanlık Sarayı yakınında düzenlenen intihar saldırısında, ilk belirlemelere göre 1 asker hayatını kaybetti, 2 asker yaralandı.
Saray muhafızlarından yapılan açıklamaya göre, saldırı Devlet Başkanı Hasan Mahmud'u hedef alarak gerçekleştirildi. Olayda, ilk belirlemelere göre 1 asker hayatını kaybetti, 2 asker yaralandı.
Yetkililer, saldırı sırasında sarayda çalışanlar bulunduğunu, devlet başkanının yurt dışında, başbakanın da güvenli bir yerde olduğunu açıkladı. Saray korumalarından biri, "Saldırgan kendisini Etiyopya Elçiliği ile Başkanlık Konutu arasında bir duvarda patlattı" dedi.
Adı geçen her iki bina da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın içerisinde yer alırken, patlama sebebiyle başbakanın korumalarının konuşlandığı bir odanın zarar gördüğünü diğer binalar ve arabaların ise zarar görmediğini söyledi.
(ES-CTŞ-OK-D)

29.01.2013 12:12:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT