1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Soma'da ölü sayısı kaç yükseldi?

Soma'da ölü sayısı kaç yükseldi?

Soma'da ölü sayısı kaç yükseldi?
A+A-

Soma'da ölü sayısı hızla yükseliyor. Soma'da ölü sayısı ne kadar? sorusuna Enerji Bakanı Taner Yıldız yaptığı bir açıklama ile cevap verdi. Taner Yıldız yaptığı son açıklama ile Manisa Soma'da trajik maden ocağı kazasında ölenlerin sayısının 274'e yükseld

Soma'da ölü sayısı kaç yükseldi? Bakan açıkladı - Soma'da ölü sayısı hızla yükseliyor. Soma'da ölü sayısı ne kadar?  sorusuna  Enerji Bakanı Taner Yıldız yaptığı bir açıklama ile cevap verdi. Taner Yıldız yaptığı son açıklama ile Manisa Soma'da trajik maden ocağı kazasında ölenlerin sayısının 274'e yükseldiğini açıkladı. İşte o açıklama. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'daki maden faciasında ölenlerin sayısının 274'e yükseldiğini söyledi.

Bakanı Yıldız, saat 22.05'de gazetecilere yaptığı açıklamada "Cenazelerin 196'sı ailelerine teslim edildi. Zaman aleyhimize işliyor, 2 zor bölge kaldı. Madende yangın devam ediyor. Yangının gerçek nedeninin olaydan sonra ortaya çıkacak raporla netleşecek. Olayla ilgili soruşturma dolayısıyla madende ikinci bir emre kadar üretime ara verildi. Soruşturamının sonucuna kadar beklenecek." dedi.

Ayrıca arama kurtarma çalışmalarına 4 saat ara verildiğini ifade eden Yıldız, çalışmaların saat 02:00'den sonra tekrar başlayacağını belirtti.

A+A-

HABERE YORUM KAT