1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soma'da Fetih Coşkusu Salonlara Sığmadı

Soma'da Fetih Coşkusu Salonlara Sığmadı

Somada Fetih Coşkusu Salonlara Sığmadı
A+A-

Anadolu Gençlik Derneği Soma Şubesi'nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Mekke'nin Fethi Gecesi, Belediye Düğün Salonu'nda büyük katılımla gerçekleşti. Katılımcıların bir kısmı salona sığmad

Anadolu Gençlik Derneği Soma Şubesi'nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği Mekke'nin Fethi Gecesi, Belediye Düğün Salonu'nda büyük katılımla gerçekleşti. Katılımcıların bir kısmı salona sığmadığı için programı dışarıdan takip etti.
Çağrı FM yayın müdürü Veysel Yula ile radyo programcısı Musa Sıdan'ın sunuculuğunu yaptığı Mekke'nin Fethi Gecesi programı, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Çağrı FM idare müdürü ve Anadolu Gençlik Derneği Soma Tanıtım Komisyonu Başkanı Yılmaz Türkoğlu, Mekke'nin Fethi'nin anlam ve önemini anlattı. Ardından şair Enes Aktürk tarafından Mekke'nin Fethi şiiri seslendirildi. Konya'dan gelen ezgi sanatçısı Fatih Koçyiğit'in canlı seslendirdiği ezgilerle izleyiciler büyük coşku yaşadı. Anadolu Gençlik Derneği Soma Gençleri'nin 'Aşı' adlı skeçleriyle salondakiler neşeli anlar yaşadı. Bergama'dan geceye konuk olan Nail Çelik'in seslendirdiği "Peygamberimize Mektup" ile salondaki herkes duygu seline kapıldı.
Programın devamında Anadolu Gençlik Gençleri'nin duygu yüklü 'Anne' sunumlarının ardından, konserin ikinci bölümü devam etti. Gazze'den bir Filistinli'nin İslam alemine seslenişi videosu izletildi. Son olarak, Veysel Demirci'nin yaptırdığı dua ile program sona erdi.
(YS-ERG-Y)

01.01.2013 17:24:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT