1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soma'da Engellilere Gece Programı Düzenlendi

Soma'da Engellilere Gece Programı Düzenlendi

Somada Engellilere Gece Programı Düzenlendi
A+A-

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde, Soma Huzurevi'nde engelliler için program düzenlendi. Kuruma katkı sağlayanlara plaketlerinin verilmesi ile başlayan törende kamu kurum ve ku

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde, Soma Huzurevi'nde engelliler için program düzenlendi.
Kuruma katkı sağlayanlara plaketlerinin verilmesi ile başlayan törende kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine sağladıkları katkılar nedeniyle plaket takdim edildi. Programda konuşan Soma Kaymakamı Abdulkadir Karataş,"'Müdürümüz Mustafa bey, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin bu hale gelmesinde çok emeği olan bir kardeşimiz. Ekibi ve çalışanları ile o kadar güzel bir aile oluşturmuş ki, hem burada bulunanları ailesinden uzak hissettirmiyor, Kendi ailesi ile nasılsa sanıyorum ki birkaç mislini buraya veriyor. Buraya bütün kurumlarımız çok büyük destek veriyorlar. Devletin gönderdiği ödenekler burası için kullanılırken halkımızın katkıları ile düzgün ve yaşanabilir bir hale getirildi. Burada 101 engellimiz yaşıyor. Yanında huzurevimizde bulunuyor. Soma'da bu kurumlarımızın dışında eğitim iş okulumuzda da 67 öğrencimiz eğitim görüyor. Kat ettiğimiz mesafe azımsanmayacak kadar büyük. Yeni engelliler yasasının çıkması ile birlikte istihdam imkanı da sağlanacak" dedi.
Programda 7 Eylül 2012'de yaşamını yitiren Kerim Boz hakkında slayt gösterisi sunuldu. Tiyatro gösterisinin ardından da 'Engelliler Yetenek Sizsiniz' yarışması gerçekleştirildi. Engelliler farklı alanlardaki yetenek ve hünerlerini sergileyerek, jüriden "3 evet" almak için yarıştılar. Program, Müzik Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği'nin Engellilerle Anadolu'dan Nağmeler adlı müzik şöleni ile sona erdi.
(YS-ERG-Y)

04.12.2012 18:28:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT