1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soma'da Çocuk Ve Astım Konulu Seminer

Soma'da Çocuk Ve Astım Konulu Seminer

Somada Çocuk Ve Astım Konulu Seminer
A+A-

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile Soma Belediyesi işbirliği ile Soma'da 'Çocuk ve Astım' konulu aile eğitimi semineri düzenlendi. Soma Belediyesi İkiz Kuleler Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminere

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile Soma Belediyesi işbirliği ile Soma'da 'Çocuk ve Astım' konulu aile eğitimi semineri düzenlendi.
Soma Belediyesi İkiz Kuleler Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminere Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk alerji Bilim Dalı ve Solunum biriminden Prof. Dr. Hasan Yüksel, Yard. Doç. Dr. Özge Yılmaz, Uz. Dr. Esra T. Kanık ve Hemş. Zülfü Okkalı konuşmacı olarak katıldı. İlk olarak konuşan Prof. Dr. Hasan Yüksel, Çocuk astımı konusunda bilgiler vererek neler yapılması gerektiğini anlattı. Manisa genelinde yaptıkları araştırmayı katılımcılarla paylaşan Yüksel, 'Manisa'da Celal Bayar Üniversitesi olarak 2000 yılından bu yana Solunum ve Alerji biriminde hizmet veriyoruz. Manisa'da yaptığımız araştırmada her 12-13 çocuktan birinin astım hastalığına yakalandığını tespit ettik. Astım hastalığı tedavisi olan bir hastalıktır, yeterki zamanında ve doğru müdehale edilebilsin.' dedi. Sonrasında kürsüye çıkan Yard. Doç Dr. Özge Yılmaz Çocuk ve astım tedavisi nasıl olması gerektiği, Uz. Dr. Esra T. Tanık Astımdan korunma nasıl olacağı, Hemş. Zülfü Okkalı ise Astım İlaçları ve cihazlarının nasıl kullanılması gerektiği konusunda katılımcıları aydınlattı.
(YS-ERG-Y)

26.01.2013 16:26:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT