1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soma'da Chp'li Kadınlardan Arınç'a Tepki

Soma'da Chp'li Kadınlardan Arınç'a Tepki

Somada Chpli Kadınlardan Arınça Tepki
A+A-

CHP Soma İlçe Kadın Kolları, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın mecliste yaptığı konuşmaya bir tepki göstererek basın açıklaması yaptı. Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Birgül Emegen tarafından ya

CHP Soma İlçe Kadın Kolları, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın mecliste yaptığı konuşmaya bir tepki göstererek basın açıklaması yaptı.
Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Birgül Emegen tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kadını sadece evde oturan, kocasına yemek yapan, itaat eden ve çocuk doğuran bir 'nesne' gibi gören zihniyet, TBMM çatısı altında kabul edilemez bir eyleme imza attı. Her gün kadınların öldürüldüğü, tacizin, tecavüzün, ensestin arttığı, çocuk gelinlerin çoğaldığı AKP iktidarında, kadın milletvekillerimizin hak arama ve fikrini belirtme mücadelesine dönüşüyor. Arınç, genel kurulda konuşan milletvekilimiz için 'evli çocuklu bir kadın böyle konuşmaz, utandım' diyor. Buna hakkınız yok. Kadınlar ve kadın bedeni üzerinden siyaset yapmayı alışkanlık haline getiren zihniyet bir utanç ve yüz kızarması yaşayacaksa, cinayetlerden, tecavüzlerden, kadının insan haklarını yok sayan uygulamalardan ve ortaya çıkan tablodan dolayı bunu yaşamalı. Tavrınızı ve bu tavra neden olan zihniyetinizi ülke kadınları adına şiddetle red ediyor ve kınıyoruz. CHP kadın kolları olarak milletvekilimiz Aylin Nazlıaka ile onur duyuyoruz. Geleceğe dair umudumuz, birbirimize duyduğumuz güven ve başaracağımıza dair inanç ile milletvekilimizin yanındayız."
(YS-ERG-Y)

19.12.2012 19:00:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT