1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soma'da Ceviz Yetiştiriciliği Semineri Düzenleniyor

Soma'da Ceviz Yetiştiriciliği Semineri Düzenleniyor

Somada Ceviz Yetiştiriciliği Semineri Düzenleniyor
A+A-

Soma Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, ilçede faaliyet gösteren çiftçilere yönelik Ceviz Yetiştiriciliği Eğitim Semineri düzenlenecek. 6 Şubat Çarşamba günü saat 14.00'da Belediye

Soma Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından, ilçede faaliyet gösteren çiftçilere yönelik Ceviz Yetiştiriciliği Eğitim Semineri düzenlenecek.
6 Şubat Çarşamba günü saat 14.00'da Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek eğitim seminerine Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal konuşmacı olarak katılacak. Düzenlenecek seminerle ilgili bilgi veren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya, Soma'da 128 adet kayıtlı ceviz yetiştiricisi bulunduğunu belirtirken, bazı yanlış uygulamalar nedeniyle üretimin düşük olduğunu dile getirdi. Cevizin uzun vadede getirisi yüksek bir meyve türü olduğunu vurgulayan Kaya, diğer meyvelere göre yetiştiriciliği ve bakımının daha kolay olduğunu söyledi.
İsmail Kaya, ayrıca cevizin, 10-20 ay gibi uzun süreler saklanabildiğini, bu durumun da cevizin cazibesini artırdığını kaydederek, tüm Somalı çiftçileri ve ceviz yetiştiricilerini eğitim seminerine davet etti.
(YS-ERG-Y)

04.02.2013 11:26:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT