1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SOL GÖZÜ GÖRMEYEN ÇAĞAN YARDIM BEKLİYOR

SOL GÖZÜ GÖRMEYEN ÇAĞAN YARDIM BEKLİYOR

SOL GÖZÜ GÖRMEYEN ÇAĞAN YARDIM BEKLİYOR
A+A-

Van’da, küçük yaşta kaybettiği sol gözünün diğer gözüne de zarar verdiğini belirten Yunus Çağan adlı vatandaş, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan yardım bekliyor.


Kalecik TOKİ’de babasına ait evde oturan 6 nüfusa sahip Çağan, gözlerinden dolayı çalışamadığını belirtti. Van’da çalmadığı kapı kalmadığını belirten Çağan, “Küçük yaşta sol gözümü kaybettim. Bu ağrı artık diğer gözüme de zarar veriyor. Ben de diğer gözümü kaybetmemek için Van’daki gerekli tüm yerlere başvurdum. Van Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ankara’ya gönderildim. Ankara’da yapılan tedavi sonucu bana mutlaka ameliyat olmam gerektiği söylendi. Tekrar Van’a döndüm. Sıkıntımı tüm yetkililere bildirdim. Ameliyat olmam için bana yardımcı olmalarını istedim. Ancak hiçbiri yardımcı olmadı. Bende bu ülkenin bir vatandaşı olarak Başbakan ve Cumhurbaşkanı’ndan bana yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.

Sağ gözünü kaybetmesi durumunda ailesinin perişan olacağını ifade eden Çağan, “Benim hiçbir gelirim yok. Sadece çalışarak aileme bakabiliyorum. Eğer sağ gözümü de kaybedersem aileme kim bakacak. Ailem perişan olacak. Bu nedenle yetkililerden sadece ameliyat olmam için bana yardımcı olmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT