1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sökeli Kadınlar İzmir'de One Billion Rising Etkinliğine Katıldı

Sökeli Kadınlar İzmir'de One Billion Rising Etkinliğine Katıldı

Sökeli Kadınlar İzmirde One Billion Rising Etkinliğine Katıldı
A+A-

Sökeli kadınlar, kadına yönelik şiddeti durdurmak isteyen kadınların İzmir gerçekleştirdiği dans etkinliğine destek verdi. Çeşitli yerlerden gelen katılımcılar arasında Söke Kadın Meclisi üyeleri

Sökeli kadınlar, kadına yönelik şiddeti durdurmak isteyen kadınların İzmir gerçekleştirdiği dans etkinliğine destek verdi.
Çeşitli yerlerden gelen katılımcılar arasında Söke Kadın Meclisi üyeleri de 60 kişilik grupla yer aldı. 14 Şubat'ta "Sende Bir Ol" sloganıyla gerçekleşen 'One Bilion Rising' etkinliğinde şiddete karşı dans etti.
Söke Kent Konseyi Kadın Meclisi kadına yönelik şiddeti protestoyu amaçlayan ve dünya çapında 1 milyar kadına ulaşmayı hedefleyen ''One Billion Rising-Bir Milyar Kadın Yükseliyor" kampanyasına İzmir'de destek verdi. 60 kişilik Sökeli Kadınlar İzmir'de önce Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'de açılan Salvador Dali'nin resim sergisini gezdiler. Daha sonra saat kulesi önünde toplanan binlerce kadınla birlikte şiddeti dansla protesto ettiler. Kadın Meclisi daha sonra Ege Üniversitesi Etnografya Müzesini gezdi.
(LT-MB-İK)

15.02.2013 15:18:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT