1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Söke'deki Acı Olayda Teknoloji Önemini Bir Kez Daha Gösterdi

Söke'deki Acı Olayda Teknoloji Önemini Bir Kez Daha Gösterdi

Sökedeki Acı Olayda Teknoloji Önemini Bir Kez Daha Gösterdi
A+A-

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran acı olay, teknolojinin önemini bir kez daha gösterdi. Söke'de 4 kişilik Arslan Ailesi'nin başına gelen talihsiz kazanın gizemi gerek Didim'deki işyeri güvenlik kamer

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran acı olay, teknolojinin önemini bir kez daha gösterdi. Söke'de 4 kişilik Arslan Ailesi'nin başına gelen talihsiz kazanın gizemi gerek Didim'deki işyeri güvenlik kameraları, gerekse yol üzerindeki MOBESE kameraları birçok detay verirken; düğümü asıl çözen kamera ise Söke Ovası Sulama Birliği'nin Çatalarmut İstasyonu'nda kurulu olan kamera oldu. Arslan Ailesi'nin içinde bulunduğu aracın Menderes Nehri'ne düştüğünü gösteren güvenlik kamerası görüntüleri, aramaların Menderes Nehri'nde yoğunlaşmasını sağladı. Düğümün çözülmesinde Jandarma ekiplerinin kameraları izlerken gösterdiği dikkat de etkili oldu.
"SÖKE BELEDİYESİ SONAR CİHAZI ALDI"
Diğer taraftan 6 gün boyunca süren arama çalışmalarında Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı Ankara ve Tekirdağ'dan gelen arama ekipleri, İzmir, Aydın ve Afyon İl Afet ve Acil Durum müdürlüklerine bağlı arama kurtarma ekipleri ile İzmir ve Marmaris İl Emniyet müdürlükleri su altı ekipleri ile AKUT katıldı. Söke Belediyesi İtfaiye ekiplerinin de her aşamasına büyük katkı sağladığı arama çalışmalarında, Söke Belediyesi tarafından alınan son teknoloji donanıma sahip sonar cihazı da kullanıldı. Söke Belediyesi'nin sadece bu iş için 7 bin lira ödeyerek aldığı sonar cihazının Menderes'in bulanık ve derin sularında büyük faydası olurken, yapılan dip taramasında otomobilin yeri sonarla tespit edildi.
(LT-İK)

04.02.2013 13:00:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT