1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Söke Devlet Hastanesi Başhekimi Selma Özcan'dan Mhrs Çağrısı

Söke Devlet Hastanesi Başhekimi Selma Özcan'dan Mhrs Çağrısı

Söke Devlet Hastanesi Başhekimi Selma Özcandan Mhrs Çağrısı
A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve yaklaşık bir buçuk yıldır hizmet veren Merkezi Hasta Randevu Sisteminden (MHRS) vatandaşlar internet üzerinden yada 182 Alo Randevu üzerinden telefon

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve yaklaşık bir buçuk yıldır hizmet veren Merkezi Hasta Randevu Sisteminden (MHRS) vatandaşlar internet üzerinden yada 182 Alo Randevu üzerinden telefon ile randevu alabiliyorlar. Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Selma Özcan, MHRS'nin daha etkin kullanılması için vatandaşa çağrı yaptı.
Söke'de polikliniklerden ortalama yaklaşık 2 bin kişinin muayene olduğunu, MHRS'den günde ortalama 900 kişiye randevu verilebildiğini belirten Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi Başhekimi Selma Özcan; MHRS'den randevu alarak hastaneye muayene için gelen hasta sayısının yaklaşık 300 kişi olduğunu söyledi. MHRS'nin vatandaşların zaman kaybını önlediğini belirten Selma Özcan; "Sistem hem vatandaşlarımıza hem de hastanemize kolaylık sağlıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın internet üzerinden ya da telefonla randevu sistemini kullanmalarını önemsiyoruz. Sistemi kullanan vatandaşlarımızın sayısının artmasını istiyoruz" dedi.
(LT-SK-İK)

12.02.2013 15:14:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT