1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Söke Ak Parti İlçe Yönetimi Görevden Alındı

Söke Ak Parti İlçe Yönetimi Görevden Alındı

Söke Ak Parti İlçe Yönetimi Görevden Alındı
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Söke İlçe Yönetimi görevden alındı. Tam bir yıl önce 2012 Ocak ayında gerçekleştirilen kongre ile İlçe Başkanı seçilen Namık Yıldırım ve yönetim kurulunun AK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Söke İlçe Yönetimi görevden alındı.
Tam bir yıl önce 2012 Ocak ayında gerçekleştirilen kongre ile İlçe Başkanı seçilen Namık Yıldırım ve yönetim kurulunun AK Parti Genel Merkezi'nce görevden alındığı ve bu durumun İl Başkanlığı'na bildirildiği öğrenildi.
Uzun süredir Söke'nin siyasi kulislerinde yaklaşmakta olan yere seçimler nedeniyle ilçe yönetiminin görevden alınacağı veya Namık Yıldırım'ın istifa edebileceği konuşuluyordu. Bir yıl öce yapılan kongreden kısa bir süre sonra Ak Parti İlçe Yönetiminden istifalar meydana gelmiş, Söke Ak Parti bu istifaların sancısını yaşamıştı.
"YENİ YÖNETİMİ OLUŞTURMA GÖREVİ KİME VERİLECEK"
Bundan sonraki süreçte İlçe Yönetimini oluşturma görevi kime verilecek merak ediliyor. Geçen kongre öncesinde görevden alınan İlçe Başkanı Namık Yıldırım ile birlikte Hasan Turhan, Av. Günday Kurnaz ve Tanju Karaçancı genel merkeze ilçe başkanlığı için müracaat eden isimler olmuştu. Yapılan kongrede Namık Yıldırım ile Tanju karaçancı karşı karşıya gelmiş, Namık Yıldırım büyük bir fark ile ilçe başkanlığına seçilmişti.
(LT-MB-İK)

12.01.2013 13:22:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT