1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sokak Lambaları Gündüz Mesaisinde

Sokak Lambaları Gündüz Mesaisinde

Sokak Lambaları Gündüz Mesaisinde
A+A-

Van’da, sadece akşam saatlerinde yanması gereken onlarca sokak lambasının günlerdir gündüz saatlerinde de açık bırakılması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oluyor.

Seyit Fehim Arvasi Mahallesi ara sokaklardaki sokak lambalarının günlerdir açık bırakıldığı belirtildi. Günlerdir gündüz saatlerinde onlarca lambanın açık bırakılmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, bunun büyük bir israf olduğu belirtililer.

Yanan lambaların ücretinin halkın cebinden çıktığını vurgulayan mahalleli, “Bu lambalar tam bayramın her günü gece ve gündüz aralıksız yanıyor. Durumu VEDAŞ’a bildirdik ‘İlgileneceğiz’ dediler, ama ne gelen var nede giden. Bu büyük bir israftır. Ayrıca yanan bu lambaların parası da yine biz vatandaşların cebinden çıkıyor” dediler.

Bölgede elektrik israfının çok olduğunu ve bundan da vatandaşların değil VEDAŞ’ın sorumlu olduğun ileri süren mahalle sakinleri, “Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde kaçak elektrik var diyorlar. Kaçak elektrik adı altında halktan para alıyorlar. Aslında elektrik israfını vatandaşlar değil, VEDAŞ yapıyor. Çünkü burası gibi bir çok yerde sokak lambaları boşuna yanıyor. Tabi bunun faturası yine vatandaşlara çıkarılıyor. Yetkililerin duyarlı davranmalarını bekliyoruz “şeklinde konuştular.

Kaynak: vansondakikahaber.com

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum