1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sokak Lambaları Altında Kar Keyfi

Sokak Lambaları Altında Kar Keyfi

Sokak Lambaları Altında Kar Keyfi
A+A-

Van’da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, yarıyıl tatili yapan öğrencilere ise eğlence oldu.

Dün öğle saatlerinde başlayan ve kısa süren kar yağışı en çok çocukları sevindirdi. Yarıyıl tatili olması nedeniyle gün boyu eğlenen çocuklar, geceleri ise sokak lambası altında karın tadını çıkarıyor. Kız çocukları kartopu oynamayı ve kızak kaymayı tercih ederken, erkek çocuklar ise babaları ile futbol oynamanın keyfini yaşadı.

Edremit ilçesindeki Memur-Sen TOKİ konutlarında kalan çocuklar, karın tadını gece gündüz yaşıyor. Gündüzlerin kısa olması nedeniyle yeterince oynayamadıklarını ifade eden çocuklar, bu nedenle akşam da karın keyfini çıkardıklarını söylediler. Sokak lambaları altında çocuklar bir yandan kızak kaydı, bir yandan da babaları ile futbol maçı yaptı. Top oynamayı çok sevdiklerini ifade eden çocuklar, “Kar yağmasaydı bu kadar eğlenemezdik. Kar üstünde futbol oynamak çok güzel. Bazen kartopu oynuyoruz, bazen kızak kayıyoruz, bazen de futbol maçı yapıyoruz” dediler.

5-230.jpg

Gecelerin uzun olmasından dolayı evde oturmaktan sıkıldığını ve bu nedenle çocuklarıyla birlikte kar üstünde futbol oynadığını belirten Muzaffer Öndil ise, “Geceler uzun olduğu için evde sıkılıyoruz. Bizde çocuklarımızı alıp, onlarla burada maç yapıyoruz. Burada kendimi tatilde gibi hissediyorum. Bu güzel havada şu anda içeride oturan ev sahiplerine şaşırıyorum” dedi.

4-351.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT