1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sokak Köpeklerine Şefkat Eli Uzattılar

Sokak Köpeklerine Şefkat Eli Uzattılar

Sokak Köpeklerine Şefkat Eli Uzattılar
A+A-

Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği'nin katkısı ile Adapazarı'nda sokak köpeklerini besleme faaliyeti için ilk adım atıldı. "CANBES" ismi verilen faaliyet kapsamında Adapazarı şehir merke

Sakarya Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği'nin katkısı ile Adapazarı'nda sokak köpeklerini besleme faaliyeti için ilk adım atıldı.
"CANBES" ismi verilen faaliyet kapsamında Adapazarı şehir merkezi ve Karaman mahallesinde ki ormanlık alana atılan köpekleri besleme ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması için program gerçekleştirildi. Program kapsamında sokak köpeklerine 160 kilo mama bağışlandı. Veteriner hekimleri uyuz olan birkaç köpeğin tedavisini yaptı . Annesi olmayan iki aylık yavru köpek sahiplenmek üzere ormandan alındı. Veteriner Hekimi Ender Er, Sakaryalı Hayvanseverler olarak, özellikle kışın açlık sorunuyla karşı karşıya kalan sokak hayvanlarına sahip çıkmak amacıyla bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Sokak hayvanları ile iç içeyiz. 10 müşteriden 8'i sokak hayvanı için geliyor. Sosyal Medya'da haberleşerek bir araya geldik. Adapazarı halkı sokak hayvanları sorunlarını sorun olarak gördüğünde duyarsız kalmıyorlar. Sonucunda belediye ve valiliklere rapor sunacağız. Amacımız konumuzun güncel olmasıdır" dedi.
(RKO-İÇ)

17.12.2012 12:40:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT