1. HABERLER

  2. Sokak Hayvanlarına Belediye Şefkati

Sokak Hayvanlarına Belediye Şefkati

Sokak Hayvanlarına Belediye Şefkati
A+A-

Kartepe Belediyesi, yoğun kar yağışı neticesinde aç kalan sokak hayvanlarına yem ve yiyecek verdi. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sahipsiz hayvanlar için ilçe genelinde beş bölgede beli

Kartepe Belediyesi, yoğun kar yağışı neticesinde aç kalan sokak hayvanlarına yem ve yiyecek verdi. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sahipsiz hayvanlar için ilçe genelinde beş bölgede belirli alanlara yiyecek bıraktı.
Kartepe Belediyesi, halkın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için ekiplerini seferber ederken sahipsiz sokak hayvanlarını unutmadı. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kirazoğlu Göleti, Maşukiye Kartepe Yolu, Arslanbey bölgesi, Uzuntarla Seka Kamp güzergahı, Uzunçiftlik Hürriyet Mahallesi etrafında yaşayan ve aç kalan sokak köpekleri ve diğer canlılar için yem ve yiyecek bırakıyor.
Kartepe Belediyesi tarafından yürütülen sahipsiz sokak hayvanlarının aç kalmaması ve çevreye saldırmaması için ekipler gün içinde belirli periyotlarda tekrarladıkları uygulamalarını kar yağışı boyunca devam ettirecek. Bakıma muhtaç hayvanları barınağa teslim eden ekiplerin bu uygulaması vatandaşların takdirini topluyor.
(UU-HO-Y)

08.01.2013 15:31:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT