1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
A+A-

2 Aralık'tan beri Sur'da 6 mahalle, 1 cadde ve 1 meydanda süren sokağa çıkma yasağında değişikliğe gidildi.

Sur Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada sabah saat 07.00 itibariyle, Sur ilçesi Gazi caddesinde sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı bildirildi. Sur’daki 6 mahalle ve Dağkapı Meydanı’nda ise yasak sürüyor.

DHA muhabirinin verdiği bilgiye göre, Sur’u fiziki olarak ikiye ayıran Gazi caddesinde yasağın kaldırılması, ilçedeki günlük hayatın sürdürülebilmesi bakımından önemli. Caddenin kilit noktada yer alması nedeniyle sokağa çıkma yasağının tüm ilçeyi etkilediği; çoğu işyeri ve dükkanın bu cadde üzerinde bulunmasından dolayı da yasağın ilçedeki hayatı durdurduğu belirtiliyor.

Kaymakamlıktan yapılan açıklama

Kaymakamlığın açıklaması ise şöyle: “İlçemiz sur içinde bulunan 15 mahallemizin 6’sında (Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş) ve Gazi Caddesinde kamu düzeninin sağlanması, bölücü terör örgütü mensuplarınca sokak aralarında oluşturulan barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini teminat altına alma adına 11 Aralık 2015 Cuma günü saat 16.00 itibari ile ilan edilen sokağa çıkma yasağı, Gazi Caddesi için 30 Aralık 2015 Çarşamba saat 07.00 itibari ile kaldırılmıştır. Bu cadde haricindeki 6 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı güvenlik güçlerimizce yürütülen faaliyetlerin sürmesi nedeni ile devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

A+A-

HABERE YORUM KAT