1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soğuk Havalarda Gönüller Sıcak Tutuldu

Soğuk Havalarda Gönüller Sıcak Tutuldu

Soğuk Havalarda Gönüller Sıcak Tutuldu
A+A-

Hakkâri Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve bir grup öğrenci tarafından yoksul ailelerin çocukları için bir süre önce başlatılan "Hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın?" kampanyası i

Hakkâri Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü ve bir grup öğrenci tarafından yoksul ailelerin çocukları için bir süre önce başlatılan "Hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın?" kampanyası ile gelen yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya devam ediliyor.
Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu Hakkari'de, sürdürülen 'Hava Soğuk Ellerimi Tutar Mısın?' kampanyasının gönüllüleri, değişik üniversite ve illerinden gelen yardımlar belirlenen muhtaç çocuklara götürüp teslim ediyorlar. Kampanya başından beri gönüllü olarak çalışan Hakkari Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi İrfan Yoldaş, üniversite öğrencileri ile beraber yaklaşık iki metreyi bulan karda Hakkari'nin değişik mahallerinde daha önce tespit ettikleri evlere giderek yardım malzemelerini muhtaç vatandaşlara elleriyle dağıttıklarını söylediler. Hakkari'de bir haftadır devam eden kar yağışına aldırış etmeyen kampanya gönüllülerinin kara bata çıka yürüyerek evlere ulaştığını söyleyen Yoldaş, gittikleri evdeki sakinlerle sohbet ederek kampanyadan gelen kışlık mont, ayakkabı, bere ve eldivenleri kendi elleriyle çocuklara giydirdiklerini belirtti. İrfan Yoldaş, "Hedefimiz bin çocuğa ulaşmak ve inşallah gelecek yardımlarla bu sayının üstüne de çıkacağız. Tespit ettiğimiz evleri tek tek dolaşarak sevinçlerine ortak oluyoruz. Ulaşım zor şartlarda olsa bile bu zorlu yolların sonunda çocukların yüzündeki gülüşler bizlere her şeyi unutturuyor. Elimizdeki tek bir çorabın teki kalmayana dek yardımlarımız devam edecektir. Bu kış şartları içinde yaşayan insanlara ulaşmak zorundayız. Ne olursa olsun bütün olumsuz şartlara rağmen bu ailelere ve çocuklara ulaşmaya devam edeceğiz" dedi.
(FT-MSA-Y)

16.01.2013 15:01:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT