1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soğuk Algınlığına Limonlu Önlem Tuncay Türkgülü Düzce

Soğuk Algınlığına Limonlu Önlem Tuncay Türkgülü Düzce

Soğuk Algınlığına Limonlu Önlem  Tuncay Türkgülü    Düzce
A+A-

Kış aylarında grip ve öksürük şikayetlerine karşı uzmanlar limon öneriyor. Kış mevsiminde başta grip olmak üzere soğuk algınlığı hastalıklarına karşı en doğal korunma yolları arasında limon ön sıra

Kış aylarında grip ve öksürük şikayetlerine karşı uzmanlar limon öneriyor.
Kış mevsiminde başta grip olmak üzere soğuk algınlığı hastalıklarına karşı en doğal korunma yolları arasında limon ön sıralarda yer alıyor. Günde bir bardak limonata, vücudun C vitamini ihtiyacının önemli kısmını sağlıyor.
Uzmanlar, gün içinde içilecek bir bardak limonatanın enerji vereceğini kaydetti. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı hastalığına yakalanmadan limon tüketilmesinin önemli olduğunu , bu mevsimde limon, portakal, mandalina gibi mevsim meyvelerinin tüketilmesini önerildi.
Grip ve öksürük şikayetlerinde limon oldukça tedavi edici etkisi olduğuna dikkat çeken Uzmanlar, "Günde en az bir adet limon öneriyoruz. Çayımıza katabiliriz veya sıcak suya limon sıkarak, şeker ilave etmek suretiyle içebiliriz. Ihlamur içine de konulabilir. İdeal olanı hasta olmadan önce limon tüketmek" ifadelerini kullandılar.
(TT-

15.01.2013 16:42:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT