1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sodes Projesi İle Spor Yapıyorlar

Sodes Projesi İle Spor Yapıyorlar

Sodes Projesi İle Spor Yapıyorlar
A+A-

Erzurum'da 2011 UNIVERSIADE kapsamında yapılan buz salonları minik ve gençlerin büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Erzurum Valiliği SODES P

Erzurum'da 2011 UNIVERSIADE kapsamında yapılan buz salonları minik ve gençlerin büyük ilgisi ile karşılaşıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Erzurum Valiliği SODES Projesi kapsamında gerçekleştirilen buz hokeyi ve atletizm kursları da 3 Binlik Buz Hokeyi Salonu'nda yapılıyor. Eğitim çalışmalarına sokakta çalışan çocuklar kazanıyor. Dün buz hokeyi salonunda atletleri ve buz hokeycileri ziyaret eden Vali Yardımcısı Mehmet Gök ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, antrenörlere ve sporculara moral aşıladı. ÇODEM'in buz hokeycilerine ve atletlerini büyük bir yakınlık gösteren Vali Yardımcısı Mehmet Gök, buz hokeyi çalışmalarını haftanın dört gününe yayacaklarını söyledi. Çocuk Dayanışma Eğitim Merkezi (ÇODEM ) Koordinatörü Abdulhakim Zafer SODES Projesi kapsamında başlatılan buz hokeyi eğitim kurslarının yanı sıra diğer branşlarda sokakta çalışan çocukları topluma uyumlarını sağlamak için çok önemli bir etkinlik olduğunu ifade etti.
BU GENÇLERİN ARASINDAN MİLLİ SPORCULAR ÇIKACAK
Buz hokeyi çalışmasında öğrencilerle sohbet eden ve genç antrenör Arzu Yavuz'dan eğitim çalışmaları hakkında bilgi alan Erzurum Vali Yardımcısı Mehmet Gök, şu anda haftada iki gün olan çalışma seansını haftada dört güne çıkartacakları konusunda öğrencilere müjde verdi. Vali Yardımcısı Gök, "Bu çocukların arasından gelecekte Milli takımlarımızın formasını giyen sporcular çıkacak. Burada Valiliğimizin SODES projesinin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Burada spor yapan öğrencilerimizi ve antrenörlerini kutluyorum" dedi. Minik öğrenciler de Vali Yardımcısı Mehmet Gök ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın'ın kendilerini ziyaret etmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.
(ERZ-AT-Y)

09.01.2013 17:01:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT