1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sodes Muş'ta Başarı İle Uygulanıyor

Sodes Muş'ta Başarı İle Uygulanıyor

Sodes Muşta Başarı İle Uygulanıyor
A+A-

Muş Valisi Ali Çınar, Sosyal Destek Programı'nın (SODES) Muş'ta ve bölgenin diğer illerinde 3 yıldan beri başarılı bir şekilde uygulandığını söyledi. Makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Va

Muş Valisi Ali Çınar, Sosyal Destek Programı'nın (SODES) Muş'ta ve bölgenin diğer illerinde 3 yıldan beri başarılı bir şekilde uygulandığını söyledi.
Makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ali Çınar, Sosyal Destek Programı'nın (SODES) 2013 yılı başvurularının başladığını hatırlattı. Çınar, "SODES bizim ilimizde son 3 yıldır özellikle sosyal projelerin uygulanmasında ve şehrimizdeki sosyal faaliyetlerin gelişmesinde çok önemli bir katkı sağlamıştır. Özellikle kamu kurumlarımızın, mahalli idarelerimizin, üniversitemizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın SODES projelerine başvurma hakları var. Ben SODES'ten destek isteyen tüm projelerin en iyi şekilde hazırlanması ve ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın gerek istihdama katkı sağlaması gerek sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere, gerekse sosyal içerme alanında çok büyük açığı kapatacak şekilde hazırlanmasını özellikle tesviye etmek istiyorum. İnşallah mevcut uyguladığımız projeler ilimizde yaygınlaşarak devam edecektir. Bunların tamamı devletimizin ve hükümetimizin sağladığı desteklerle devam ediyor. Hükümet bütçelerinde bu tür sosyal projelere çok önemli kaynak ayrılıyor. Bu kaynaklarla bunları gerçekleştiriyoruz. Bütün hedefimiz vatandaşlarımızın daha huzurlu, daha müreffeh ve daha konforlu yaşamasını temin etmektir. İnşallah bunları geliştirerek devam ettireceğiz" dedi.
(RD-MSA-Y)

21.02.2013 12:21:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT