1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SODES Kurslarına Yoğun İlgi

SODES Kurslarına Yoğun İlgi

SODES Kurslarına Yoğun İlgi
A+A-

Van Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında verilen kurslar yoğun ilgi görüyor.

Müzik enstrümanlarından hüsn-ü hat sanatına kadar birçok alanda verilen kurslarla ilgili açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ, “SODES kapsamında başlatmış olduğumuz kurslarımız iki aydan bu yana devam ediyor. Bugün itibarıyla toplam kursiyer sayımız 224’ü buldu. Halen kayıtlarımız devam etmektedir. Burada verdiğimiz kurslar; bağlama, gitar, keman, hüsn-ü hat ve ebru sanatı olmak üzere 5 kategoride haftanın üç günü devam etmektedir” dedi.

“AİLELERİMİZİ BİZE DESTEK OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Kurslardaki asıl amaçlarının gençleri kötü ortamlardan alıkoymak olduğunu belirten Aktuğ, “Amacımız gençlerimiz kötü alışkanlıklardan, hafta sonu kafelerden ve olumsuz yerlerden alıp daha beceriye yönelik sanatsal faaliyetlere yönelik yetiştirebilmektir. Ailelerimiz, anne ve babalarımız bu konuda biraz daha hassasiyet gösterir ve kursiyer sayımızı arttırırlarsa, çocuklarımızın sanatsal ve kültürel anlamda birtakım becerilerinin gelişmesine yardımcı olmuş olurlar. Çocuklarımızın boş zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri konusunda ailelerimizi de bize destek olmaya çağırıyoruz. Bu alanlarda verdiğimiz kurslarımız eylül ayının sonlarına kadar devam edecek. Mümkün olduğu kadar da hafta sonları saat 10.00’dan itibaren başlayan kurslarımız 16.00’ya kadar devam etmektedir. Ailelerimiz saatleri bilsinler ve çocuklarını bu saatten sonra bizlere göndersinler” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT