1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Socakder'den Emniyet Müdürü Aygün'e Ziyaret

Socakder'den Emniyet Müdürü Aygün'e Ziyaret

Socakderden Emniyet Müdürü Aygüne Ziyaret
A+A-

Sokak Çocuklarını ve Ailelerini Koruma Derneği (SOCAKDER) yöneticileri, Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün'ü ziyaret etti. Ziyarette konuşan SOCAKDER Başkanı Tahir Toptaş, "SOCAKDER olarak yaptığ

Sokak Çocuklarını ve Ailelerini Koruma Derneği (SOCAKDER) yöneticileri, Malatya Emniyet Müdürü Mustafa Aygün'ü ziyaret etti.
Ziyarette konuşan SOCAKDER Başkanı Tahir Toptaş, "SOCAKDER olarak yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla ilgili bilgi vermek istedik" diyerek, şunları söyledi: "Malatya'da sokakta yaşayan değil ancak sokakta çalışan çocuk var. Sokakta çalışan 80 civarında çocuk var. Sokakta çalışan çocukların yaşayışını içeren tiyatro sahneye koyacağız. Baraj kenarında çocuk tatil köyü proje çalışmamız sürüyor. Bu projeyi Avrupa Birliği'ne sunacağız."
Emniyet Müdürü Mustafa Aygün ise, "Sokakta çalışan çocuklar, dezavantajlı grup diye tabir ettiğimiz çocuklardır. Bu çocukların rehabilite edilmeleri için çalışmalarımız sürüyor. Sokakta satıcılık yapan çocuk yaşındaki insanlarımızın bu işlerden men edilmeleri gerekir. Topluma kazandırılmaları gerekir. Malatya için iyi olan her türlü faaliyetin destekçisi olacağız" ifadelerini kullandı.
(NA-SO-Y)

15.01.2013 12:58:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT