1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sobayla Isıtılan Hayvanlara Kuru Üzüm Ve İncir

Sobayla Isıtılan Hayvanlara Kuru Üzüm Ve İncir

Sobayla Isıtılan Hayvanlara Kuru Üzüm Ve İncir
A+A-

Gaziantep'teki hayvanat bahçesinde kışın soba ile ısıtılan hayvanlar, verilen kuru üzüm ve incire bayılıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ve Türkiye'nin en büyük hayvanat bahç

Gaziantep'teki hayvanat bahçesinde kışın soba ile ısıtılan hayvanlar, verilen kuru üzüm ve incire bayılıyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ve Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan hayvanat bahçesinde kışın binlerce hayvan sobalarla kış barınaklarında ısıtılmaya çalışılıyor. Özellikle Afrika kökenli hayvanlar için yapılan kış barınaklarında açılan sobalar sayesinde hayvanlar üşümekten kurtuluyor. Her türlü ihtiyaçları düşünülen hayvanların enerji ihtiyaçları da karşılanıyor. Kış mevsiminde enerjilerinin sağlanabilmesi için hayvanlara yemlerinin yanı sıra kuru üzüm ve incir veriliyor. Özellikle fil ve zürafalar, verilen kuru üzüm ve inciri büyük bir iştahla tüketiyor.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı M. Celal Özsöyler, hayvanların kış boyunca yaklaşık 3.5 ton kuru üzüm ve incir tükettiğini belirterek, "Havaların soğumasıyla birlikte özellikle Afrika kökenli olan hayvanlarımızı yaptığımız barınaklarda alttan ısıtmalı ve elektrikli sobalarla kıştan koruyoruz. Bu bölgede bilindiği gibi kuru üzüm ve incir enerji verir. Bizde bu açıdan enerji vermesi için yemlerine kuru üzüm ve incir takviyesi yapıyoruz. Bu sayede enerji alan hayvanlar, gereken vitamini de almış oluyorlar. Bu hayvanlarımızı hastalıklardan da korumuş oluyor. Yıllık ortalama 3.5 ton kuru üzüm ve incir tüketiyoruz. Kuru üzüm ve inciri en çok severek tüketen hayvanlar ise zürafa ve filler" dedi.
(HD-CC-Y)

21.12.2012 16:22:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT