1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sobalı Son Okul Da Tarih Oluyor

Sobalı Son Okul Da Tarih Oluyor

Sobalı Son Okul Da Tarih Oluyor
A+A-

Çarşamba'da 1967 yılında hizmete başlayan Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu'na yeni bina yapılacak. Hasabahçe Mahallesi'nde yer alan Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu yeni binasına kavuşuyor. Şu anki h

Çarşamba'da 1967 yılında hizmete başlayan Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu'na yeni bina yapılacak.
Hasabahçe Mahallesi'nde yer alan Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu yeni binasına kavuşuyor. Şu anki hali ile taşımalı eğitim verilen okuldan veliler ve mahalle sakinleri, sobalı olmasından dolayı şikayet ediyordu. Şikayetleri dikkate alan yöneticiler yeni okul için düğmeye bastı.
Cumhuriyet İlkokul ve Ortaokulu'nu ziyaret eden AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Mehmet Köse, İl Genel Meclisi Üyeleri beklenen müjdeyi verdi. Köse yaptığı açıklamada, "Bu mahallemizde çağın gerekliliklerine uygun bir okul yapımı için çalışmalara başladık. Şu anki mevcut binanın 200 metre ilerisinde tahsis ettiğimiz yeni arsanın üzerine yapılacak olan okul 18 derslikli olacak. 4 4 4 eğitim sisteminin ardından ilçemizdeki fiziki şartları da uygun koşula getirebilmek için mücadelemizi sürdürüyoruz" dedi.
Eski okulu ve yeni okulun yapılacağı arsayı gezen AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Köse ve İl Genel Meclisi Üyeleri daha sonra okuldan ayrıldı.
(EŞ-SLH-Y)

23.01.2013 18:00:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT