1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SMMMO'nun 23'ncü Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

SMMMO'nun 23'ncü Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

SMMMOnun 23ncü Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
A+A-

Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 23’ncü kuruluş yıldönümünü 1-7 Mart Muhasebeciler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği gece ile kutladı.


Urartu Otel'inde '1-7 Mart Muhasebeciler Günü' ve Van SMMMO'nun 23. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir gece düzenlendi. Yemekli geceye AK Parti Van milletvekilleri Mustafa Bilici ile Fatih Çiftçi, Van Belediye Başkan Vekili Fazıl Kaya, Erciş Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, Van Emniyet Müdürü Ümüt Yurdakul, VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu, VESOB Başkanı Faruk Alpaslan, sivil toplum örgütlerinin temsilcisi ile oda üyeleri katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan SMMMO Başkanı Yakup Simeklioğlu, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Muhasebe Haftası’ ve Van SMMMO’nun kuruluşunun 23’üncü yılını kutladıklarını belirtti. Haksız rekabetle boğuşan, öte yandan kurumsal yapılarını kurma çabası içindeki meslektaşlarının yeni sorunlarla karşı karşıya olduğunu ifade eden Simeklioğlu, meslektaşlarının gelecek ve ekmek kavgasını doğrudan ilgilendiren ve artık ‘emek hırsızlığı seviyesine’ ulaşan ‘bağımsız denetim’ konusunda yapılan son dakika düzenlemeleri nedeniyle de meslektaşlarının hem hayal kırıklığı hem de büyük tepki içinde olduğunu anlattı. Simeklioğlu, “Türkiye genelinde 45 bin meslektaşımızın, yüzlerce saati aşarak, gece gündüz, kar-kış, hafta sonu demeden katılarak ve akıllı dijital eğitim kartı takip sistemiyle başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ‘Bağımsız Denetim Eğitimleri’nin göz ardı edilmesine de yöneliktir. Oysa bugün meslektaşlarımıza, denetçi olabilmeleri için maliyeti milyonlarla ifade edilebilecek ikinci bir eğitim dayatılmaktadır. Meslektaşlarımızın ve esasen ülkemizin kaynakları bu kadar kolay heba edilmemelidir. Meslek mensuplarımız zaten sahip oldukları ve eğitimini aldıkları konular için ayrıca bir maliyete katlanmamalı, bu kaynaklar kurumsallaşma yolundaki altyapılar için kullanılmalıdır. KGK’nın tüm bu gerçeklerden uzak, sebep sonuç ilişkileri üzerine etkin bir biçimde oturtulmayan Bağımsız Denetim Yönetmeliği ile ülkemiz arzuladığı hedeflere ulaşmakta zorlanacaktır. Bu aşamada, yeni bir yönetmeliğe ihtiyaç olduğu açıktır ve siyasi iradenin inisiyatifi ile mevcut Bağımsız Denetim Yönetmeliği’nin ortaya koyduğumuz talepler doğrultusunda KGK ile TÜRMOB ilişkisini kuran, uyum ve işbirliği içinde çalışmalarını sağlayacak şekilde düzeltilmesi gereklidir” dedi.


Yapılan konuşmanın ardından Mustafa Bilici’nin de kutlama konuşması yapmasının ardından katılımcılar müzik eşliğinde yemek yediler.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT