1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siyasi Liderlerden Van Milletvekiline Tepki!

Siyasi Liderlerden Van Milletvekiline Tepki!

Siyasi Liderlerden Van Milletvekiline Tepki!
A+A-

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, HDP'li Tuğba Hezer'in Ankara bombacısının taziye çadırına gitmesini "ihanet" olarak nitelendirdi.

TBMM'de üç lider HDP'li Tuğba Hezer için ortak noktada buluştu. Hezer'in Ankara bombacısının taziye çadırına gitmesine tepki gösteren liderler, davranışı hainlik olarak nitelendirdi.

Başbakan Davutoğlu, taziyeye giden HDP'li milletvekili eleştirirken, "Bu partinin (HDP) yetkili organları, bu konuda milletimize bir açıklama yapmak zorundalar. Bir intihar bombacısının, kan dökmüş, eli kanlı bir katilin taziyesine katılmak, onu saygıyla anmak, insanlığa yapılabilecek en büyük ihanettir" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: HAİNLİKTİR
"Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu da "Teröre karşı bütün siyasi partilerin açık, net tutum takınması lazım. Terör konusunda hiçbir siyasi partinin farklı bir görüş beyan etmeye hakkı ve yetkisi yoktur, özellikle parlamento çatısı altındaki bütün siyasi partilerin. Teröristin taziye çadırına gitmek doğru değildir ve bu ülkeye ihanettir. Parlamentoya geleceksin, Türkiye Cumhuriyeti'nden aylık alacaksın, namusun ve şerefin üzerine yemin edeceksin, sonra kalkacaksın teröristi ödüllendirir gibi, terör eylemini özendirir gibi çadırına gideceksin. Kınıyoruz ve kabul etmiyoruz" diye konuştu.

BAHÇELİ: PKK'NIN ŞUBESİ HDP
MHP lideri Bahçeli de "TBMM’de terörü kınamaktan, üç partinin hazırladığı metne imza atmaktan dahi imtina eden PKK şubesi HDP’li sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkları başta olmak üzere, her caydırıcı önlemi aşama aşama alın. Ve de zihni, fikri, dili kapkara kesilen aydın müsveddelerinin hazırladıkları ihanet bildirilerini de başlarına geçirin" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT