1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siyasetçilerden Bayram Mesajları

Siyasetçilerden Bayram Mesajları

Siyasetçilerden Bayram Mesajları
A+A-

HDP Eş Genel Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş, CHP lideri Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram mesajı paylaştı.

 

Siyasi Parti liderleri Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş, Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı nedeniyle bayram mesajı paylaştı.

HDP: Barış duaları kabul olsun

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş yazılı yayınladıkları mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kurban Bayramı vesilesiyle, coğrafyamızda ve dünyanın dört bir yanında barış ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını diliyor ve bütün dünya halklarına barış ve kardeşlik mesajımızı iletiyoruz.

Dileğimiz ve mücadelemiz, bayramın özü olan barışın, kardeşlik ve dayanışmanın hayatın tüm alanlarına hakim kılınması, her gün daha da ağırlaşan savaşın, yerini adil bir barışa bırakmasıdır. 

Halklarımızla el ele vererek bu coğrafyaya hak ettiği ve özlemini duyduğu barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği getireceğimize olan inancımızla halklarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımızla kutlarız.”

Davutoğlu: Hüzün yaşayan annelerimize taziye sunuyorum

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı Davutoğlu ise Diyarbakır’daki Ulu Cami’de bayram namazı kıldıktan sonra gazetecilere konuştu:

"Bütün annelerimize, bu dönemde hüzün yaşamış bütün annelerimize buradan taziyelerimi sunuyorum. İnşallah ülkemizin etrafındaki ateş çemberinin getirdiği bu zor günler geçecek. Bu zor günlerde, en büyük gücümüz, bayram günlerinde olduğu gibi omuz omuza durmamızdır, kardeşliğimizi baki kılmamızdır, bizi ayırmak, bölmek isteyenlere karşı kelime-i tevhid etrafında ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin eşit vatandaşları olma bilinciyle ayakta dimdik durmamızdır."

Kılıçdaroğlu: Buruk bir bayram

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise yayınladığı bayram mesajında Kurban Bayramı’nın “buruk” geçtiğini ifade etti.

“Bayramı şehit mezarlıklarında karşılayacak olan ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Kahraman gazilerimizi bu bayram gününde sevgiyle selamlıyor; gösterdikleri fedakarlıkları şükranla anıyoruz. Ülkelerinden kilometrelerce uzakta yaşama tutunma mücadelesi veren mültecilerin çaresizliklerine şahit oluyoruz.

“Güzel Kurban Bayramı’nı savaşın, haksızlığın ve yoksulluğun gölgesinde; evlat acısının çaresizliğinde yaşayan sevgili vatandaşlarımdan da geleceğe umutla bakmalarını istiyor, mübarek Kurban Bayramlarını içten duygularımla kutluyorum. Ülkemize ve tüm İslam dünyasına bayramın mutluluk, esenlik ve barış getirmesini diliyorum.”

Bahçeli: Huzurumuza sahip çıkma vakti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli ise “Kurban Bayramı, bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkandır. Bu imkan iyi değerlendirilir ve layıkıyla idrak edilirse ülkemizin kurtuluşu, milletimizin ferah dolu günleri Allah’ın izniyle yakındır” mesajı paylaştı.

Erdoğan: Milletimin bayramını tebrik ediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bayram namazını Emirgan Hamid-i Evvel Camisi'nde kıldıktan sonra gazetecilere konuştu.

Erdoğan Kurban Bayramı'na çok sıkıntılı bir süreçte girildiğini, Türkiye'nin 1 Kasım'da genel seçim yaşayacağını, bunun bir tekrar ve erken seçim olduğunu dile getirerek "Bu seçimde milletimiz ferasetini ortaya koymak suretiyle inşallah bu sıkıntıları aşacak, güven ve istikrarı sağlayacak bir adımın kararını verir diye düşünüyorum ve milletimin tekrar bu dini bayramını, Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum" diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT