1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivil Toplum Platformu "hazreti Muhammed'in Hayatı" Yarışması Düzenliyor

Sivil Toplum Platformu "hazreti Muhammed'in Hayatı" Yarışması Düzenliyor

Sivil Toplum Platformu hazreti Muhammedin Hayatı Yarışması Düzenliyor
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Sivil Toplum Platformu, 5 vakit namaz kılma yarışmasının ardından şimdi de 'Hazreti Muhammed'in hayatı' konulu bir yarışma düzenliyor. Ortaokul ve liselere yönelik yarışmay

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Sivil Toplum Platformu, 5 vakit namaz kılma yarışmasının ardından şimdi de 'Hazreti Muhammed'in hayatı' konulu bir yarışma düzenliyor. Ortaokul ve liselere yönelik yarışmaya ğrencilerin istedikleri kaynaktan hazırlanabilecekleri bildirildi.
Geçen yıl İnegöl Sivil Toplum Platformu tarafından düzenlenen 5 vakit namaz kılma yarışmasının ardından ÇEKÜD başkanlığında İNİYAD, İHMED, İNESDER ve REHBERDER iş birliğiyle yeni bir yarışma tertip edildi. Bu yıl mevlit kandili dolayısıyla Peygamber Efendimizin konu alındığı yarışmaya katılan öğrenciler, test usulü imtihana tabi tutulacak. Öğrenciler 100 sorudan oluşacak imtihan öncesi istedikleri bir siyer kitabını kaynak olarak kullanabilecek.
Çevre Kültür Derneği (ÇEKÜD) Başkanı Selahattin Arslan, İnegöl'de kim hayırlı bir hizmet icra etse, basın aracılığı ile hedef kitlesine ulaştığını belirterek, "Peygamber Efendimizin bildirdiğine göre, siz de o hayra ortak oluyorsunuz. Başımızın tacı, dertlerimizin ilacı, gözümüzün nuru, gönlümüzün sultanı Efendimiz Hazreti Muhammed'in doğum yıl dönümünde onun hayatının, sünnetinin tanınması için ortaokul ve lise öğrencilerimiz arasında siyer (peygamberimizin hayatı) konulu bir yarışma düzenledik. Kaymakamlığımızın oluru ile ilgili yazımız bugün bütün okullara ulaştı. Başvuru formunu dolduran ortaokul, lise ve dengi öğrencilerimiz sınava katılacaklar. İmtihan test usulü 100 sorudan oluşuyor. Müracaatlar 15 Mart'a kadar yapılabilir. İmtihan 6 Nisan Cumartesi günü yapılacak. 20 Nisanı içine alan Kutlu Doğum Haftasında ödüller takdim edilecek. Asıl ödül ise Allah katındadır. Yarışanlar bir ömür onun için yarışsınlar" diye konuştu.
Birinciye notbook, ikinciye ve üçüncüye tablet bilgisayar, dördüncüye MP 4, beşinciye ise MP 3 verileceği öğrenildi.
(SB-MŞ

24.01.2013 12:48:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT