1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivil Polislere Trafik Cezası Kesme Yetkisi Ahmet Ün Diyarbakır

Sivil Polislere Trafik Cezası Kesme Yetkisi Ahmet Ün Diyarbakır

Sivil Polislere Trafik Cezası Kesme Yetkisi  Ahmet Ün  Diyarbakır
A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan resmi ve sivil tüm polislere 'Trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleme yetkisi'nin verildiği açıklandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan resmi ve sivil tüm polislere 'Trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleme yetkisi'nin verildiği açıklandı.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yol kullanıcılarının trafik kurallarına uygun davranılması amacıyla kentte görev yapan sivil polislere trafik cezası kesme yetkisinin verildiği belirtildi. Açıklamada, "Yol kullanıcılarının trafik kurallarına uygun olarak davranmalarını sağlanarak, trafik kazalarını ve kaza sonrasındaki can ve mal kayıplarının önlenmesi, yol kullanıcılarının da sürekli denetlendikleri hissini verilerek, algılanan yakalanma riskinin arttırılması sürekli trafik güvenliği ile can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla trafik ekipleri yanında sokakta görev yapan diğer polis ekiplerinden de faydalanması gerekli görülerek 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 6. maddesi ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 7. maddesine istinaden trafik zabıtası dışında tüm il ve ilçelerimizdeki resmi ekip araçları ile görev yapan önleyici hizmetler, asayiş ve polis Merkezi ekiplerine ayrıca Diyarbakır ilinin konumu göz önüne alınarak sivil ekiplerimize de 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleme Yetkisi ve Görevi' verilecektir. İlimizde trafik hizmetleri dışındaki hizmet birimlerinde görevli emniyet hizmetleri sınıfı personellerin, sivil ve resmi üniformalı olarak görev yapan ekiplerden Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleme yetkisi verilen personellere 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleme Eğitimi' düzenlenmiştir. Eğitime katılan personelin 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' düzenleme yetkisine sahip olacağı hususu, kamuoyunun bilgisine sunulur" denildi.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

09.01.2013 14:25:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT