1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivil Anayasa Halkın Menfaatinedir

Sivil Anayasa Halkın Menfaatinedir

Sivil Anayasa Halkın Menfaatinedir
A+A-

AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar yeni anayasa ilgili partisinin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirirken "Devletin kanunlarının halkın istekleri doğrultusunda, halkın ihtiyaçlarına göre düze

AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar yeni anayasa ilgili partisinin yapmış olduğu çalışmaları değerlendirirken "Devletin kanunlarının halkın istekleri doğrultusunda, halkın ihtiyaçlarına göre düzenlenmesinden daha doğal ne olabilir'' dedi.
Başkan Baydar Ak Parti olarak üzerinde yoğun bir şekilde çalışma yürüttükleri sivil anayasanın halkın menfaatine olduğunu ve sivil anayasa konusunda gerekirse referanduma gideceklerini belirtti. Başkan Baydar yaptığı açıklamada "Partimiz sivil anayasa konusunda kararlıdır. Mevcut anayasa kuvvetler arası ilişkilerde sıkıntılar meydana getiriyor. Yürürlükteki anayasanın büyük sıkıntılara yol açtığı son 30 yılda 17 kez değiştiğinden bellidir. Ülkemizin yeni anayasaya ihtiyacı olduğundan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Partimiz muhalefet partileriyle bu anayasa çalışmalarında birlikte hareket etmeye hazırdır. Bizimle birlikte diğer partilerinde bu anayasa konusunda halka karşı sorumlulukları vardır. Dil, din, ırk, cinsiyet gözetmeden eşit şartlarda bir anayasanın olması ve bu konuda birlikte hareket edilmesi bütün partilerin halka karşı borcudur. Başbakanımızın İl Başkanları toplantısındaki konuşmasında belirttiği gibi muhalefet partilerinin destek vermemesi halinde sivil anayasa için referanduma gideceğiz. Ülke genelinde il ve ilçe teşkilatları olarak halkımızla sürekli irtibat halinde olacak ve anayasa konusunda onları bilinçlendireceğiz. Sivil anayasanın halkımızın desteğiyle referandumla çıkarılacağından hiçbir şüphemiz yoktur." dedi.
(ARV-AA-Y)

13.02.2013 12:00:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT