1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siverek'te Şnt İzdihamı

Siverek'te Şnt İzdihamı

Siverekte Şnt İzdihamı
A+A-

Siverek'te, Şartlı Eğitim Yardımı (ŞNT) ödemeleri sırasında PTT önlerinde yaşanan izdihamlar, bu ayda devam etti. Siverek Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından, çocuklarını ilköğretim ve ortaöğretimd

Siverek'te, Şartlı Eğitim Yardımı (ŞNT) ödemeleri sırasında PTT önlerinde yaşanan izdihamlar, bu ayda devam etti.
Siverek Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından, çocuklarını ilköğretim ve ortaöğretimde okutan ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak PTT kanalıyla yapılan ödemeler sırasında yaşanan izdiham, bu ayda devam etti. ŞNT ödemeleri sebebiyle, ilçenin Hürriyet Caddesi ve Esmerçayır Caddesi üzerindeki PTT şubelerinde yoğunluk yaşanırken, sıra bekleyen aileler arasında ve güvenlik görevlileriyle de tartışmalar yaşanıyor.
Yıllardır yaşanan bu tablonun son bulmasını isteyen vatandaşlar, "Bu yardımları dağıtmanın başka bir yolu yok mu" diye sorarak, yetkililerin bu sorunu bir an önce çözmesini istedi.
Öte yandan, Şartlı Eğitim Yardımı kapsamında ilköğretime devam eden erkek öğrenciye 30 TL, ilköğretime devam eden kız öğrenciye 35 TL, ortaöğretime devam eden erkek öğrenciye 45 TL, ortaöğretime devam eden kız öğrenciye ise 55 TL ödeniyor. Ayrıca, kadının aile ve toplum içindeki konumunun güçlendirilmesi amacıyla, ödemeler doğrudan annelere yapılıyor.
(BY-SO-Y)

07.02.2013 15:28:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT