1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siverek'te Mevlana Haftası'na Özel Sergi

Siverek'te Mevlana Haftası'na Özel Sergi

Siverekte Mevlana Haftasına Özel Sergi
A+A-

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, özel bir okulun öğrencileri tarafından Mevlana Haftası dolayısıyla resim sergisi açıldı. Görsel Sanatlar Öğretmeni İbrahim Aydın ve öğrencileri, Mevlana konulu serg

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, özel bir okulun öğrencileri tarafından Mevlana Haftası dolayısıyla resim sergisi açıldı.
Görsel Sanatlar Öğretmeni İbrahim Aydın ve öğrencileri, Mevlana konulu sergi gerçekleştirdi. Mevlana'yı resim sergisiyle öğrencilere ve halka anlatma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden öğretmen İbrahim Aydın, öğrencilerin Mevlana'yı hem anlama hem de anlatma fırsatına sahip olduklarını ifade etti. Serginin açılışını yapan; Emniyet Müdürü Recep Yeşil, İlçe Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar, Kütüphane Müdürü Ali Lale ve AK Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, çalışmalara hayran kaldıklarını belirtti. 73 eserin yer aldığı sergide, Okul Müdürü Ramazan Samsa, Mevlana Hazretleri'nin vefatının 1273 yılı olması nedeniyle 73 eserin olduğunu dile getirerek, "Umarım sergimiz amacına ulaşmıştır" dedi. Sergi, 1 hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak.
(BY-SO-Y)

11.12.2012 17:43:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT