1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivas'ta Karla Mücadele

Sivas'ta Karla Mücadele

Sivasta Karla Mücadele
A+A-

Sivas Belediyesi'ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, son günlerde aralıksız yağan karın ardından yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Sivas Beled

Sivas Belediyesi'ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, son günlerde aralıksız yağan karın ardından yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
Sivas Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kar temizleme çalışmalarının aralıksız devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "Öncelikle hastane girişleri, okul önleri, cami girişleri ve 63 mahallede kar temizliği yapılmaktadır. Karla mücadele ekipleri tarafından özellikle ilimizin kenar mahallelerindeki cadde ve ara sokaklarda yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmaları gece de devam etti. Çalışmalar Fen İşleri Müdürlüğü'nün 380 kişilik ekibiyle 6 adet greyder, 10 adet yükleyici,10 adet traktör kepçe, 2 adet ekskavatör, 1 adet, dozer, 1adet rotatif, 3 adet tuzlama aracı, 4 adet kaldırım sıyırma aracı, 21 adet kamyon ve 16 adet ekip aracı olmak üzere toplam 74 araç ile yapılıyor" ifadelerine yer verildi.
Kent merkezindeki karla mücadele çalışmalarını, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve başkan yardımcıları tarafından yakından takip edildiği bildirildi.
(TB-ZB-Y)

08.01.2013 16:25:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT