1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivas Milletvekili Bilgin'den Tarım Müdürlüğü'ne Ziyaret

Sivas Milletvekili Bilgin'den Tarım Müdürlüğü'ne Ziyaret

Sivas Milletvekili Bilginden Tarım Müdürlüğüne Ziyaret
A+A-

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti. AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, 2012 yılı desteklemeleri, yatırım projeleri, alet-ek

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nü ziyaret etti.
AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, 2012 yılı desteklemeleri, yatırım projeleri, alet-ekipman desteklemeleri, İl Özel İdare destekli olarak yürütülen projeler hakkında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aslan'dan bilgi aldı. Çiftçilere daha iyi hizmet verebilmek için binalarında tadilat yaptıklarını belirten İl Müdürü İhsan Aslan, "Bu sene yaptığımız çalışmalardan oldukça yoğun bir iş dönemi geçirdik. 472 köyde tespit, tahdit, tahsis çalışması, 32 bin de ıslah çalışması yaptık. 650 bin da alanda arazi toplulaştırma çalışması devam ediyor. 2 bin 833 adet toprak tahlili, 3 bin 237 adet sıvat yapıp köylere dağıttık. 61 bin adet meyve fidanı dağıttık. Bu sene 36 bin çiftçiyi çiftçi kayıt sistemine kaydettik ve yaklaşık 50-100 bin TL civarında tarımsal destek ödemesi yapmaktayız. Patates tohum üretimimiz 36 bin ton civarında gerçekleşti bu sene ve organik tarımla ilgili yaptığımız çalışmalarda güzel sonuçlar aldık. Hayvan sağlığı konusunda faaliyetlerimiz devam ediyor. 1 milyona yakın hayvanların sağlık taramasını gerçekleştirdik ve aşılarını yaptırdık. 120 bin hayvanda küpeleme çalışmaları ve 31 bin civarında suni tohumlama yaptık. Göl ve göletlere balıklandırma faaliyetleri kapsamında 210 bin balık yavrusu bıraktık. Koyunculuğu geliştirme projesi kapsamında 58 baş damızlık koyun dağıtımı yaptık. Halk elinde ıslah projesinde sayımız 50 bini geçti. İlçelerimizde hayvan sağlığını daha iyi korumak için beş ilçemizde dezenfeksiyon ünitesi kurduk. Hububattan dolayı verim kaybına uğrayan 6 bin 100 üreticinin borç ertelemesini gerçekleştirdik. Eğitim yayım çalışmaları kapsamında 3 bin çiftçi toplantısı yaptık. Adaptasyon denemesi olarak 10 ilçede bağ tesisi kurduk. AB projeleri yürüttük. Yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili bir projemiz oldu. CBS ve Kişisel Gelişim konusunda ORAN ile İş-Kur ile de arıcılık ve peynir yapımı konusunda proje gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.
Ziyarette Milletvekili Hilmi Bilgin ise; Sivas'ta tarım ve hayvancılık konusunda yapılacak yatırımlar konusunda bilgi alışverişinde bulunduktan sonra İl Gıda tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün başarılı çalışmamalarından dolayı memnuniyetlerini bildirerek, 2013 yılında da yine başarılı çalışmalarının devamını diledi.
(TB-AÖ-Y)

01.01.2013 17:09:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT