1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivas Kent Konseyi'nden Ticaret Borsası'na Ziyaret

Sivas Kent Konseyi'nden Ticaret Borsası'na Ziyaret

Sivas Kent Konseyinden Ticaret Borsasına Ziyaret
A+A-

Sivas Kent Konseyi Başkanı Mustafa Hasten, Sivas Ticaret Borsası'nı ziyaret etti. Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile sohbet eden Ken

Sivas Kent Konseyi Başkanı Mustafa Hasten, Sivas Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.
Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Vergi Komisyonu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile sohbet eden Kent Konseyi Başkanı Mustafa Haste, Sivas'ta birlik ve beraberlik içerisinde yapılan çalışmaların faydalı olduğunu söyledi. Kent Konseyi başkanlığınca oluşturulan heyetin ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Sivas olayları ile ilgili olarak Devlet Denetleme Kurulu'nu görevlendirdiğini ifade eden Haste, Ankara ziyaretinde heyette yer alan Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu'na teşekkür etti. 114 sivil toplum örgütünün ortak çalışmaları neticesinde Sivas için önemli kararın alındığını ve görüşmelerin de olumlu olduğunu dile getiren Haste, tüm sivil toplum örgütlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, birlik ve beraberliğin ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini ifade etti. Haste, Sivas Kent Konseyi olarak sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve akademisyenlerle birlikte Sıcak Çermik'te iki günlük bir kamp düzenleyerek Sivas'ın tüm sorunların ele alarak çözüm bulmaya çalışacaklarını belirtti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapılan ziyaretin Sivas açısından önemine değinerek, "Gerek kent konseyimiz gerekse de Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp öncülüğünde oluşturulan birlikteliğin ilk meyvelerini almaya başladık. Sivas olaylarının ve akabinde gerçekleştirilen Başbağlar'daki katliamın Devlet Denetleme Kurulu'nda tekrar araştırılması ile gerçekler açığa çıkarılarak Sivas'ımızın üzerine sürülen bu kara lekenin temizleneceğini düşünüyorum. Sivas'ın menfaatleri çerçevesinde ilimizin sorunlarının gündeme getirilmesi ve çözümü noktasında her platformda yer alacağımızı da belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı.
(TB-SK)

06.12.2012 17:29:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT