1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivas Demokrasi Platformu Üyelerinden Odtü Öğrencilerine Ve Demir Çelik İşçilerine Destek Verdi

Sivas Demokrasi Platformu Üyelerinden Odtü Öğrencilerine Ve Demir Çelik İşçilerine Destek Verdi

Sivas Demokrasi Platformu Üyelerinden Odtü Öğrencilerine Ve Demir Çelik İşçilerine Destek Verdi
A+A-

Sivas Demokrasi Platformu üyeleri Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve 3 aydır maaşlarını alamayan Sivas Demir Çelik A. Ş. işçilerine destek verdi. Kent meydanında yapılan programda Sivas Demokras

Sivas Demokrasi Platformu üyeleri Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve 3 aydır maaşlarını alamayan Sivas Demir Çelik A. Ş. işçilerine destek verdi.
Kent meydanında yapılan programda Sivas Demokrasi Platformu adına konuşan Sivas SES Şube Sekreteri Özgür Baştürk, Türkiye'de baş döndürücü bir hızla gelişen gündemi izleyebilmek, zor olduğu kadar olanaksız bir hal aldığını, uygulanan neoliberal politikal sonucu halkın en temel hakları Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı tarafından çıkarılan yasalarla gasp edildiğini iddia etti. Türkiye'nin zenginlikleri yerli ve uluslararası şirketlere peşkeş çekildiğini iddia eden Öztürk, "Bu uygulamaların ve yarattığı mağduriyetleri en yakıcı bir şekilde hissedildiği yerlerden birisi de yaşadığımız bu kent yani Sivas olmuştur. SİDAŞ, Demir Çelik, Çimento, TEKEL, Et Balık Kurumu, Divriği Demir Çelik Madenleri, Dikimevi, Kangal Termik Santrali gibi kurumlar, bu anlayıştan hareketle, ya satılmış ve kapısına kilit vurulmuş, ya da bölge müdürlüklerinde olduğu gibi başka yerlere kaldırılmıştır. Oralarda çalışan binlerce insan işlerinden atılarak, açlığın ve sefaletin pençesine itilmişlerdir" ifadelerini kullandı. Öztürk, iktidarın hak arayan, demokratik hakkını kullanan herkese düşman olduğunu, bu düşmanlığın son örneklerinden birisinin de ODTÜ'de yaşanan olaylarda görüldüğünü ifade etti.
Açıklamanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı.
(BG-TB-SK)

25.12.2012 15:28:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT