1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sivas Belediyesi Kışa Hazır

Sivas Belediyesi Kışa Hazır

Sivas Belediyesi Kışa Hazır
A+A-

Sivas Belediyesi, kentteki kış şartlarının giderek artması ve kar yağışı nedeniyle hazırlıklarını tamamladı. Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, kentte hava koşullarının hayatı olumsuz etkilemeye baş

Sivas Belediyesi, kentteki kış şartlarının giderek artması ve kar yağışı nedeniyle hazırlıklarını tamamladı.
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, kentte hava koşullarının hayatı olumsuz etkilemeye başlamasının ardından, karla mücadelede görev alacak ekipleri denetledi. Kent meydanında sergilenen greyder, dozer ve kamyonlarla kış için tüm hazırlıkların tamam olduğunu belirten Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kar temizleme çalışmalarında şu an için 380 personelin ve 74 aracın hizmet vereceğini belirten Ürgüp, olası bir durumda bu sayının iki katına çıkabileceğini ve yeterli personelin ve ekipmanın hazır olduğunu söyledi. Kar temizleme çalışmalarında tuz kullanmamaya çalışacaklarını belirten Ürgüp, "Tabi ilk kar yağışımız oldu ve 2 gün sürdü. Ardından sulu karla birlikte ekiplerimizin de müdahalesiyle aşağı yukarı şehrin her noktasında karlar erimiş ve temizlenmiş durumda. Rutinde 380 personelle bu faaliyeti sürdüreceğiz. Yani acil bir durum olmadığı takdirde bu şekilde seyredecek. Olağanüstü bir durumda bu sayıyı her zaman artırabileceğiz. Toplamda 74 araçla bu çalışmaları sürdürebileceğiz. Binek araç sayımız 16, kamyon sayımız 21, iş makinesi sayımız 37. Tuz oranımız ise3 bin ton kırma taşla birlikte tuz kullanıyoruz. Mümkün mertebede tuz kullanmamaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız acele ediyorlar, yani kar yağınca hemen tuz dökülsün istiyorlar. Tuz dökülsün tamam ama tuzun verdiği zararın telafisi mümkün mü? Asla mümkün değil. Asfaltların ömrünü kısaltıyor. Asfaltta maliyeti en pahalı şeylerden birisidir. Bu manada personellerimizle birlikte bu faaliyeti kış boyu sürdüreceğiz. Bu birimin koordinatörlüğünü başkan yardımcılarımız, fen işleri müdürümüz, temizlik işleri müdürümüz ve diğer ekipteki arkadaşlarımız hep birlikte sürdüreceğiz. Bir de vatandaşlarımızın anlayışını bekliyoruz. Bütün mahalle ve sokaklara aynı anda çalışmaya başlamamız mümkün değil. Çalışmalar, öncelikli olarak ana caddelerin, mahallelerin ardından sokakların açılması şekliyle sürdürülecektir. İnşallah bu sene kış faaliyetlerimiz aksamadan, eksiksiz bir şekilde sürmesi için gayret gösteriyoruz" şeklinde konuştu. Herhangi bir eksiklik görüldüğünde basın mensuplarından da destek beklediğini dile getiren Ürgüp, kar temizleme çalışmalarında gece ve gündüz ekiplerinin bulunduğunu ve hizmetin 24 sürdürüleceğini de sözlerine ekledi. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, yol temizleme çalışmalarında öncelikli olarak toplu taşıma güzergahlarının temizleneceğini dile getirdi.
Öte yandan kentte etkili olan kar yağışı sonrası 265 yerleşim birimine ulaşım sağlanamadığı, İl Özel İdaresi ekiplerinin de bu yollarda çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.
(TB-AÖ-Y)

21.12.2012 15:43:08 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT