1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şişecam İşçileri Fabrikanın Çatısına Çıkarak Eylem Yaptı Adnan Sular İstanbul

Şişecam İşçileri Fabrikanın Çatısına Çıkarak Eylem Yaptı Adnan Sular İstanbul

Şişecam İşçileri Fabrikanın Çatısına Çıkarak Eylem Yaptı  Adnan Sular    İstanbul
A+A-

Fabrikalarının aldığı kapatma kararına karşı çıkan Şişecam Fabrikası işçileri, çalıştıkları fabrikanın çatısına çıkarak eylem yaptı. Herhangi bir gerginliğin yaşanmaması için bölgeye çok sayıda çevik

Fabrikalarının aldığı kapatma kararına karşı çıkan Şişecam Fabrikası işçileri, çalıştıkları fabrikanın çatısına çıkarak eylem yaptı. Herhangi bir gerginliğin yaşanmaması için bölgeye çok sayıda çevik kuvvet polisi sevk edildi.
Zeytinburnu Topkapı'da faaliyet gösteren Şişecam Fabrikası, 29 Aralık 2012'de kapatma kararı almıştı. Kararın ardından Kristal İş Sendikası üyesi işçiler, fabrikanın kapanmaması ve yasal haklarının korunması amacıyla 9 gündür sürdürdükleri eylemi fabrikanın çatısına çıkarak devam ettiriyor. Sabah saatlerinde aileleriyle birlikte fabrika önünde toplanan yaklaşık 250 işçi, çalıştıkları fabrikanın çatı ve bacasına çıkarak seslerini duyurmaya çalıştı. Ellerinde Türk ve sendika bayrakları taşıyan grup, "Haklar alınır direniş biter", "Şartel inecek, direniş bitecek" şeklinde slogan attı. Fabrikanın çatısında eylem yapan işçilerin aileleri de destek için fabrika kapısının önünde toplandı.
Öte yandan, çok sayıda çevik kuvvet ekibi olası bir gerginliğin yaşanmaması için bekleyişini sürdürüyor.
(AS-ÖFA-CC-Y)

05.01.2013 10:40:54 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT