1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak'ta Okullar Arası Turnuva Başladı (Fotoğraflı

Şırnak'ta Okullar Arası Turnuva Başladı (Fotoğraflı

Şırnakta Okullar Arası Turnuva Başladı  (Fotoğraflı
A+A-

Sosyal faaliyetlerin olmadığı Şırnak'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası turnuva öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Turnuvada yönet

Sosyal faaliyetlerin olmadığı Şırnak'ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası turnuva öğrencilerden yoğun ilgi gördü.
Turnuvada yöneticilik yapan öğretmen Mehmet Aslan, başka sosyal faaliyetin neredeyse olmadığı Şırnak'ta bu etkinliğin öğrenciler için büyük motivasyon olabileceğini söyledi. Mehmet Aslan; "Bu müsabaka Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü'nün imzalamış olduğu protokolle okul sporları faaliyetleri başladı. İlk müsabakalar Ortabağ Uludere ile Ortasu Uludere takımları arasında geçiyor. Müsabakalara Şırnak'ta bütün okullar katılıyor. Sadece futbol branşlarında değil bütün branşlarda müsabakalar yapılıyor. Bildiğiniz üzere Şırnak'ta pek bir spor faaliyeti yok. Gençlik Hizmetleri Spor olarak bu tür faaliyetlerle çocukların enerjilerini atmalarını sağlıyoruz. Diğer faaliyetlerimiz ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü salonunda yapılıyor. Voleybol müsabakaları devam ediyor. Öğrenciler çok iyi karşılıyor. Bu tür organizasyonlarla enerjilerini atıyorlar, deşarj oluyorlar. Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün takımları da var. Bu takımlarla öğrenciler devamlı antrenman yapabiliyorlar" dedi.
Müsabakalara katılan öğrenciler de bu tür etkinliklerin kendileri için çok iyi olduğunu söyledi.
(CK-AKK-Y)

18.02.2013 16:52:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT